Koronavirüs Apple iPhone Üretimine Darbe Vuruyor

Koronavirüs salgını yüzünden Apple iPhone üretiminin büyük kısmını üstlenen Foxconn fabrikaları bir süreliğine faaliyet durdurdu.

Koronavirüs salgını tüm dünyada korku fırtınaları estirmeye devam ediyor. Teknolojik cihaz üretiminin kalbi konumundaki Çin tam anlamıyla kriz alarmında. Birçok üretim merkezinin geçici olarak kapatıldığı Çin’de bu salgından nasibini alan üreticilerden biri de Foxconn oldu. Apple iPhone üretiminin büyük kısmını gerçekleştiren Foxconn’un faaliyet durdurması iPhone üretimini de sekteye uğrattı. Yakın bir tarihte iPhone 9 ya da bilinen diğer adıyla iPhone SE 2 modellerini tanıtması beklenen Apple muhtemelen planlarını ileri tarihlere erteleyecek.

İlginizi çekebilir: 5000 mAh ve Üstü Telefon Tavsiyeleri – Pili En İyi Giden Telefonlar

Apple, sadece üretim tarafında değil satış tarafında da sorunlarla karşı karşıya. Yine koronavirüs salgını sebebiyle Apple’ın Çin’deki tüm mağazaları geçici süreliğine kapatılmış durumda. Sadece Apple’ın değil Google, Amazon ve Microsoft gibi teknoloji devlerinin ofisleri de Çin’de faaliyetlerini durdurma kararı aldılar.

Çin’de yaşanan bu büyük salgın krizinin Apple gelirlerinde 65 milyar dolara yakın gerilemeye neden olabileceği tahmin ediliyor. Küçük ekranlı, güçlü teknik özelliklere sahip ve uygun fiyatlı olması beklenen iPhone SE 2’yi merakla bekleyenlerdenseniz muhtemelen biraz daha beklemeniz gerekecek. Bakalım bu virüsün çaresi ne zaman ve ne şekilde bulunacak merakla bekliyoruz.