Galaxy S6 edge ve S6 Android Marshmallow güncellemesi

Samsung Galaxy S6 edge ve S6 modelleri Android 6.0.1 Marshmallow güncellemesine kavuşmak üzere

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, 2015 model üst düzey akıllı telefonlarının nihayet Android’in en güncel sürümüne terfi edeceğini duyurdu. Samsung Electronics’in resmi internet sitesinde bugün yayımlanan içerikte, Galaxy S6 edge ve S6 için Android 6.0 Marshmallow güncellemesinin dağıtmına başlandığı ilan edildi. Türkiye’deki S6 kullanıcılarının bu pakete kavuşmaları birazcık zaman alabilir. Nitekim açıklamada iki cihazın bazı ülkelerdeki varyantlarının diğerlerinden daha geç güncellenebileceği vurgulanıyor.

Samsung’un diğer Galaxy marka akıllı telefonları ve tabletleri daha ileri tarihlerde Android M sürümüne geçecek. Diğer modellerin ne zaman Marshmallow’u tadacağını açıkça belirtmekten kaçınan yetkililer, bunun yerine S6 ve edge’in kazanacağı yeni özellikleri vurgulamakla yetiniyorlar.

galaxy-s6-edge-android-6-marshmallow

Android 6.0 Marshmallow işletim sistemi sürümü, güncel akıllı telefonlara 15’in üzerinde yeni özellik kazandırıyor. Samsung’un bu versiyonu kendi vizyonu doğrultusunda şekillendirerek Touchwiz arayüzüyle bütünleştireceğinden şüpheniz olmasın. Zaten geçtiğimiz aylarda sızdırılan bazı ekran alıntıları, Samsung akıllı telefon arayüzünün Android M ile birlikte değişeceğini ve sadeleşeceğini ortaya koyuyordu.

TouchWiz arayüzündeki en çarpıcı değişikliği S6 edge kullanıcıları tecrübe edecek

samsung-galaxy-s6-edge-s6-android-6-0-1-marshmallow-guncellemesi-yola-cikti-3

Güncellemede en büyük değişiklikle karşılaşacak kesim, Galaxy S6 edge kullanıcıları olacak. S6 edge’e yatırım yapanlar, ödedikleri yüksek fiyatın karşılığını ayrıcalıklı özelliklerle alacaklar. Marshmallow 6.0.1 sürümüyle birlikte, edge ekranı büyüyerek 550 piksel genişliğe ulaşacak. Bu sayede ikincil ekrana daha fazla bilginin ve uygulama kısayolunun sıkıştırılması sağlanacak.

samsung-galaxy-s6-edge-s6-android-6-0-1-marshmallow-guncellemesi-yola-cikti-2

Edge ekranının açılmasını sağlayan arayüz kısayolu da güncellemeyle birlikte değişecek. Bu kısayolun şeffaflığı ve büyüklüğü kullanıcı tarafından değiştirilebilecek.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.