Microsoft Lumia 650 metal kasalı ve incecik bir akıllı telefon

Microsoft Lumia 650 Windows 10 Mobile akıllı telefon, giriş seviyesi teknik özellikleri ince ve şık bir alüminyum gövdede sunuyor

Aylardır söylentilere konu olan 2016 model Microsoft Windows 10 Mobile akıllı telefon modeli nihayet resmiyet kazandı. Lumia 650’nin teknik özellikleri ve çeşitli ülkelerdeki fiyatı ilan edildi. Microsoft’un bu ürünü giriş seviyesi teknik özellikleri yakışıklı bir metal kasayla birleştiriyor. Ürünün eğlence ve oyun üssü niteliği taşımadığını belirtelim. Bu cihaz, kurumsal alanda son derece önem verilen güvenlik ve üretkenlik gibi özelliklere odaklanıyor.

Üst düzey Microsoft yöneticilerinden Samuli Hanninen, Lumia 650’nin iş dünyasının değişen mobil ihtiyaçlarının göz önünde bulundurularak geliştirilen sade bir cihaz olduğunu açıklıyor. Bu açıklamanın özünde, Lumia 650’nin “şirket telefonu” niteliği taşıyan giriş seviyesi bir ürün olacağı vurgusu yatıyor.

İdare eder teknik özellikler, çekici tasarım

Microsoft’un yeni akıllı telefonunun teknik özellikleri, idare eder gelişmişlikte. Akıllı telefonun ön yüzü Gorilla Glass 3 dayanıklı camla kaplı. Koruma camının altında, 5 inç 720p HD AMOLED ekran yatıyor. Cihazın kalbinde, 1,3 GHz Qualcomm Snapdragon 212 mobil işlemci, 1 GB RAM ve micro SD kartla ile genişletilebilen 16 GB dahili hafızalı bir sistem bulunuyor.

microsoft-lumia-650-teknik-ozellikler-fotograflar-3

Aygıtın fotoğraf yetenekleri de kabul edilebilir ölçekte. Ön kamerasıyla 5 megapiksel çözünürlükte selfie yakalayan akıllı telefonun arka kamerası 8 megapiksel büyüklükte fotoğraf ve 30 fps 720p HD kalitesinde video çekiyor.

Yüksek hızlı 4.5G internet altyapısıyla uyumlu olduğu söylenen akıllı telefon çift SIM desteğine sahip değil. Bunun yanında ürünün batarya kapasitesi de pek etkileyici görünmüyor. Microsoft’un gövdeyi ince tutma çabası, çıkarılabilir pilin 2000 mAh ile sınırlı kalmasına yol açıyor. Ürünün yalnızca 6,9 mm kalınlıkta olduğunu da belirtelim.

Lumia 650’nin fiyatı ve çıkış tarihi belli oldu

Microsoft Lumia 650 Windows 10 mobile akıllı telefonun teknik özellikleri ve fiyatı ilan edildi.

Microsoft Lumia 650, Lumia 950 ve 950 XL‘in PC gibi kullanılmasını sağlayan Continuum fonksiyonundan mahrum. Yani bu cihazı Microsoft Display Dock’a bağlayarak monitörünüze görüntü aktaramayacaksınız.

Akıllı telefonun uygun fiyatı, giriş seviyesi özelliklerini affettirebilir. 18 Şubat 2016 tarihinden itibaren Avrupa Birliği Ülkeleri’nde satışa sunulması planlanan cihaz,199 dolar fiyatla satılacak.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.