Snapdragon 820 işlemcili Galaxy S7 sadece 2 ülkede satılacak

Samsung Galaxy S7’nin 2 ülke haricindeki her pazarda Exynos işlemciyle satışa çıkacağı söyleniyor.

Android akıllı telefon tutkunları, Samsung’un önümüzdeki yıl piyasaya süreceği cihazları şimdiden merak etmeye başladılar. İşin içine, cihazın Qualcomm Snapdragon 820 çipset içereceği söylentileri de girince, beklentiler iyice yükseldi.

Qualcomm’un şimdiye dek geliştirdiği en yüksek performanslı mobil çipset olarak kayıtlara geçen Snapdragon 820, sızdırılan bilgilere göre 2015 model yonga setlerinin tümünden daha yüksek performans sağlıyor. Bu yüzden, Galaxy S7’nin sabırsızlıkla beklenen bir cihaz haline gelmesine şaşırmamak gerekli.

galaxy-s7-Qualcomm-Snapdragon-820-kryo-islemci

Koreli teknoloji yayını Electronics Times‘a göre, Snapdragon 820’li Galaxy S7 sürümlerini çoğu ülkede göremeyeceğiz. Samsung’un 2016 yılıyla birlikte farklı ülkelere farklı işlemciler içeren modelleri sunma alışkanlığına geri döneceği söyleniyor. Dünyanın çoğu ülkesine Exynos’lu modeller sunulacağı ve sadece ABD ile Çin’e Snapdragon 820’li versiyonların adım atacağı belirtiliyor.

Qualcomm ve Samsung arasındaki bu ilişkinin devam etmesine şaşırmamalı. Nitekim, Qualcomm’un işlemcilerinin hatırı sayılır bir bölümü Samsung tesislerinde üretiliyor. ABD’li şirketten yüzlerce milyon Dolar değerinde üretim anlaşmaları elde eden Samsung, bunun karşılığında kendi cihazlarının bir bölümünde Snapdragon işlemcileri kullanıyor.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.