Galaxy S7 ve Galaxy S7 edge ekranlarıyla zirvede

Ekranlar hakkında detaylı analizler yapan DisplayMate, Galaxy S7 ve Galaxy S7 edge ekranlarına “En iyi performanslı ekranlar” dedi.

“Hangi akıllı telefonun ekranı daha iyi?” diye sorulduğunda aşağı yukarı herkes bir yorum yapabiliyor. Kimilerine göre Samsung, kimilerine göre LG, kimilerine göre Apple, kimilerine göreyse diğer üreticiler en iyi ekranlı akıllı telefonları karşımıza çıkarıyor. Kişisel yorumlar değişkenlik gösterebilir ama, detaylı analizler hangi akıllı telefon ekranının daha iyi olduğu hakkında nesnel sonuçlar veriyor. DisplayMate tarafından yapılan detaylı analiz ve araştırma çalışmalarının sonunda, Samsung Galaxy S7 ve Galaxy S7 edge ekranları “En iyi performanslı ekranlar” olarak nitelendirildi.

samsung-galaxy-s7-edge-ve-galaxy-s7-teknik-ozellikleri-ilan-edildi-3

Ekran üretimi konusunda en ileri teknolojileri bünyesinde barındıran Samsung, geçtiğimiz yıl da DisplayMate tarafından övgü yağmuruna tutulmuştu. 2015 yılında en iyi ekranlı akıllı telefonlar, DisplayMate’in açıklamalarına göre Galaxy S6 ve ardından Galaxy Note 5 olmuştu. Galaxy S7 ve Galaxy S7 edge, görüntü kalitesi konusunda çıtayı biraz daha yukarı taşıyarak sınırları zorlamayı başardı. Bu iki yeni akıllı telefonda bulunan Super AMOLED ekranlar, Galaxy S6’nın ekranına göre %24 daha parlak olduğu için güneş ışığında daha rahat kullanım sağlıyor. Bunun dışında Samsung’un yeni yıldızlarında bulunan Super Dimming Mode yani Süper Karartma Modu sayesinde ekranlar sadece 2 nit’e kadar karartılabiliyor. Bu sayede en karanlık ortamlarda bile telefonunuzu rahatlıkla kullanabiliyorsunuz.

Tüm bu detaylara ek olarak Galaxy S7 ve Galaxy S7 edge ekranlarında bulunan Always On Display, yani Her Zaman Açık Ekran özelliği sayesinde temel bilgileri her an gözünüzün önünde tutabiliyorsunuz. Üstelik bu özellik çantada ya da cepte kendi kendine kapandığı için pil ömrünü fazla etkilemiyor. Özellik açık olduğunda 60 nit parlaklıkta sadece 50mW ila 90mW arasında güç tüketiliyor.

Galaxy S7 Edge ekran

Son olarak Galaxy S7 ve Galaxy S7 edge ekranları hakkında bahsedilmesi gereken nokta görüntü kalitesi. DisplayMate tarafından yapılan açıklamaya göre bu iki akıllı telefon, son kullanıcılara yönelik cihazlarda nadir görülecek kadar yüksek doğrulukta renkler sunuyor. Temel kullanım modunda tıpkı S6 ve Note5 gibi “En yüksek renk doğruluğuna sahip ekran” unvanını koruyan S7 ve S7 edge ikilisi, fotoğraf modunda sRGB’den Adobe RGB’ye geçerek daha da parlak ve gerçekçi renkler sunabiliyor. Sonuç olarak bu yıl bir mucize olmadığı takdirde, “En iyi ekranlı akıllı telefonlara” sahip olmak isteyenlerin Galaxy S7 ya da Galaxy S7 edge tercih etmesi gerekiyor.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.