Google Çöktü mü? Gmail ve YouTube Nasıl Bir Sorun Yaşıyor?

Google bugün Türkiye saatiyle 11:10 civarında erişilemez hale geldi. Sadece Google değil Gmail ve YouTube da sorundan nasibini aldı. Google çöktü mü?

İnternetin atar damarı olarak nitelendirebileceğimiz Google, bugün (19.12.2019) Türkiye saatiyle 11:00-11:10 civarında bir hizmet sorunu yaşadı. Son günlerde gündeme damgasını vuran Türkiye Rekabet Kurumu ile Google arasında yaşanan olayların üstüne gelen bu sorun internet kullanıcılarını tedirgin etti. Geniş bir kitle “Türkiye’de Google hizmetleri artık kullanılamayacak” korkusuna kapılırken açıklamalar art arda gelmeye başladı. “Google çöktü mü?” sorusunu akıllara getiren bu kesintinin global çapta olması biz Türk internet kullanıcılarına derin bir nefes aldırdı.

İlginizi çekebilir: Huawei P40 ve P40 Pro Tasarım Fotoğrafları Sızdırıldı

Şu an itibarıyla Twitter’da gündemin ilk sırasında bulunan Google, “İnternet’in Google’laşması” sorunsalını bir kez daha akıllara getirmiş oldu. Yandex, Bing ve benzeri arama motorları her ne kadar piyasada olsalar da, kullanıcıların çoğunun Google kullanıyor olması Google hizmetleri kesildiğinde insanların sudan çıkmış balığa dönmelerine sebep oldu.

Gördüğümüz kadarıyla biz bu haberi hazırlarken Google hizmetlerinde herhangi bir sorun kalmadı. Umarız bu hizmet kesintisinin devamını yaşamayız.