Huawei P40 ve P40 Pro Tasarım Fotoğrafları Sızdırıldı

OnLeaks ve 91Mobiles iş birliğiyle yapılan paylaşımlar doğruları yansıtıyorsa Huawei P40 ve P40 Pro tasarım fotoğrafları sızdırıldı.

Huawei P30 ve P30 Pro ikilisi, ABD ve Çin arasında yaşanan tüm gerginliğe rağmen piyasadaki en popüler üst düzey akıllı telefonlar arasında yer alıyor. Çok yüksek seviyede görüntü yakınlaştırma yapabilen ana kameralarıyla öne çıkan bu iki akıllı telefon kullanıcıların kamera beklentilerini karşılamayı başarmıştı. Şimdi sırada bu iki cihazın halefi konumuna gelecek Huawei P40 ve P40 Pro var. Akıllı telefon sızdırma konusunda ününe ün katan OnLeaks ve 91 Mobiles iş birliğiyle internet aleminde yayımlanan iki fotoğrafın P40 ve P40 Pro’ya ait olduğu iddia ediliyor.

İlginizi çekebilir: 4 Kameralı Huawei nova 6 SE Çin’de Ön Siparişe Çıktı

Bu fotoğraflarda dikkat çeken ilk detay, arka kamera modülünün dikdörtgen şeklindeki sıradışı tasarımı. P30 ve P30 Pro’da yukarıdan aşağıya doğru uzayan bir kamera modülü kullanan Huawei firması görünen o ki yeni akıllı telefonlarında arka kamera sayısını artıracak. Günümüzde Apple’ın bile kare şeklinde arka kamera modülüyle üçlü ana kamera deneyimini sunduğunu göz önünde bulundurursak, Huawei’nin bu yeni cihazlarında en az dört arka kameraya yer vereceğini rahatlıkla söyleyebiliriz.

Tüm bunların dışında Huawei P40’ın düz ekrana, P40 Pro’nun ise kenarlarda kavislenen özel ekran tasarımına sahip olacağı iddia ediliyor. Huawei P40 ve P40 Pro’nun hangi teknik özelliklerde olacağı, hangi tarihte piyasaya çıkacağı ve ne fiyatla satılacağı ise şimdilik belli değil.