NVIDIA GeForce GTX 1050 ve GTX 1050 Ti Pascal notebook’lar tanıtıldı

NVIDIA bugün yaptığı duyuruyla GeForce GTX 1050 ve GTX 1050 Ti Pascal GPU’lu dizüstü bilgisayarlarını resmi olarak tanıttı.

NVIDIA, dizüstü bilgisayarlarda masaüstü bilgisayarların performansına ulaşma konusunda kararlı adımlar atmaya devam ediyor. 2016 yılında GTX 1060, GTX 1070 ve GTX 1080 GPU’lu Pascal Notebook ailesini kullanıcılarla buluşturan firma, şimdi GTX 1050 ve GTX 1050 Ti Pascal Notebook modelleriyle karşınızda.

Konu hakkında detaylar içeren bir basın bülteni paylaşan NVIDIA’nın aktardığı bilgiler sizlerle: 

NVIDIA Pascal masaüstü kardeşleri ile aynı performans ve en son teknolojik özelliklere sahip olan GeForce® GTX 1050 dizüstü bilgisayarlar, sadece 17mm kalınlıklarıyla dikkat çekiyor. Bu bilgisayarlar mükemmel oyun deneyimini kolayca taşınabilir hale getirirken, şarja bağlı olmadan oyun oynarken daha uzun pil ömrü sunuyor. Bu bilgisayarlar NVIDIA BatteryBoost™ teknolojisi dahilindeki tüm geliştirmeleri kullanıcılara sunuyor.

NVIDIA GeForce GTX 1050 ve GTX 1050 Ti Pascal notebook'lar tanıtıldı

Yeni GTX 1050 ve 1050 Ti dizüstü bilgisayarlar ile oyun deneyiminde kullanıcılara şu imkanlar sunuluyor:

  • Önceki-jenerasyon GPU’lara oranla 3 kat daha fazla performans ve güç verimliliği kazanabilirsiniz.
  • Klasik ve modern oyunları 1080p @ 60 FPS olarak, en son DirectX™ 12 özellikleri ile oynayabilirsiniz.
  • Daha interaktif ve sinematik deneyimler sağlayan  NVIDIA GameWorks™ gibi ileri grafik teknolojileri keşfedebilirsiniz.
  • PC oyun deneyimine kolaylık kazandıran GeForce Experience™‘in keyfini çıkarabilirsiniz. Game Ready sürücüleri indirip, oyun ayarlarınızı optimize edip, en muhteşem oyun anılarınızı paylaşabilirsiniz.
  • Profesyonel seviyede ekran görüntüleri almanızı sağlayan devrimsel bir oyunda fotoğraflama teknolojisi olan NVIDIA Ansel™ ‘i kullanabilirsiniz.
  • NVIDIA G-SYNC™ destekli oyun deneyiminin keyfini çıkarabilirsiniz. (sadece desteklenen modellerde).
  • Tıpkı bir masaüstü bilgisayardaki gibi overclock becerilerinizi kullanabilirsiniz.

Dünyanın önde gelen sistem üreticilerinden 2017 yılı 1. çeyrekte sevk edilecek 30’un üzerinde GTX 1050 ve GTX 1060 Ti GPU’lu notebook tasarımı var. Sadece bu hafta CES 2017’de bile, Acer, Alienware, ASUS, Dell, HP, Lenovo, MSI ve diğer üreticilere ait çoğu modeli deneyimleme imkanı oluşturuldu. Birçok model bu haftanın sonuna doğru, Intel’in dizüstü bilgisayarlar için de ürettiği en yeni Kaby Lake platformu ile satışa sunulmuş olacak. Fiyatlar sistem üreticilerine göre değişkenlik gösterecek ancak yaklaşık 699 USD‘den başlayan fiyatlar görmeyi bekliyoruz. Ürünlerin satışına 5 Ocak 2017 tarihinde başlanacak.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+ ve Instagram‘da takip edin. Güncel videolarımız için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.