Hawkeye Firefly 7S inceleme – Uygun fiyatlı aksiyon kamerası

Hawkeye Firefly 7S inceleme videomuzda, GearBest üzerinden aldığımız uygun fiyatlı aksiyon kamerasına yakından bakıyoruz.

Hawkeye Firefly 7S inceleme videomuzda, son dönemde artan uygun fiyatlı GoPro alternatiflerinden biri olan cihazın tüm detaylarıyla inceliyoruz.

Firefly 7s özellikleri

İlk olarak cihazın kutu içeriğinden başlayacak olursak cihazın zengin bir kutu içeriğine sahip olduğunu belirtelim. Kutu içerisinden su ve toza karşı dayanıklı kılıf, tripod veya monopod için farklı birçok mount ile birlikte, bisiklete tutturmak gibi amaçlar için kullanılan birçok farklı aparata yer verilmiş.

Tasarım noktasında şık bir aksiyon kamerası olan Firefly 7S, üzerinde elden kaymağı engelleyen dokulu bir yapı ile karşımıza çıkıyor. Cihazın üzerinde açma kapama tuşu, seçim tuşu ve sağ ile sol olmak üzere yönlendirme tuşları bulunuyor. Giriş çıkış noktalarında ise bir microUSB, mini HDMI ve microSD kart yuvasını görüyoruz. Cihazın dahili depolama alanı olmadığından, kayıt için mutlak bir microSD karta ihtiyaç duyuluyor.

Firefly 7S  modelinde çift ekran yer alıyor. Arka taraftaki ana ekran 2 inç boyutlu LCD panel kullanıyor ve dokunmatik özelliğine sahip değil. Ön tarafta ise tarih, video modu, süre ve pil gibi bilgileri görebildiğimiz siyah beyaz ikinci bir ekran yer alıyor.

Firefly 4S çekim kabiliyetleri

12 MP CMOS Sony IMX078 sensör kullanan cihaz, 4K’ya kadar yüksek çözünürlüklü videolar kaydedebiliyor. Cİhaz ile 720p HD, 1080p Full HD ve 4K kayıt mümkün. Full HD için 30 FPS veya 60 FPS seçenekleri kullanılabiliyorken, 4K için 24 FPS destekleniyor. Fotoğraf tarafında ise ürün ile 12 MP, 8 MP veya 5 MP fotoğraflar çekebiliyoruz. Ayrıca fotoğraf çekimi için Burst modu da destekleniyor.

Hawkeye Firefly 7S inceleme - Uygun fiyatlı aksiyon kamerası

Video içinse direkt cihaz yazılımında yer alan TimeLapse seçeneği ile Timelapse videolar kaydedebiliyoruz. Bu arada Wi-Fi ve uygulama desteğiyle çekimlerimizi akıllı telefon veya tablet üzerinden de görüntüleyebilmek mümkün. Bunun için iOS ve Android destekleyen Firefly uygulamasını kullanıyoruz.

Son olarak 1050 mAh batarya ile gelen cihaz, yaklaşık 1 saat kesintisiz 1080p 60 FPS video kaydedebiliyor. Ürünün GearBest sayfasına buradan ulaşabilir, web sitesindeki diğer aksiyon kamerası fırsatlarına buradan göz atabilirsiniz.

Hawkeye Firefly 4S teknik özellikleri

  • Boyutlar: 5.90 x 2.10 x 4.10 cm 70 gram
  • Ekran: 2 inç  LCD (640 x 480)
  • Sensör: 12 MP CMOS Sony IMX 078
  • Çekim kabiliyetleri: 2160p @24 FPS, 2.5K @30 FPS, 1080p @60 FPS,, 720p @120 FPS
  • Batarya: 1050 mAh
  • Fiyat: 70 dolar (Vergisi ile yaklaşık 300 TL’ye denk geliyor)

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+ ve Instagram‘da takip edin. Güncel videolarımız için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

2 thoughts on “Hawkeye Firefly 7S inceleme – Uygun fiyatlı aksiyon kamerası

Comments are closed.