HTC One A9, 10 çekirdekli işlemci ve FHD ekranla gelebilir

HTC’nin yeni amiral gemisi akıllı telefonu HTC One A9 hakkında ilginç bilgiler var. Eğer dedikodular doğruysa QHD ekranı unutun.

Akıllı telefon pazarında özellikle son iki yıldır QHD ekran akımı var. LG G3‘ün piyasaya çıkmasıyla iyiden iyiye yaygınlaşan 2560×1440 piksel çözünürlüklü QHD mobil ekranlar görsel kaliteyi zirveye çıkarsalar da pil ömrü ve performans konularında ciddi düşüşlere sebep olabiliyor. QHD ekranlı akıllı telefonlar genel olarak daha çok ısınıyor, güçlü grafiklere sahip oyunlarda performans düşüşleri yaşayabiliyor ve tabii ki bu esnada pillerini çabucak bitiriyorlar. Bugün İnternet aleminin sızıntı bilgi aktarımı konusundaki iddialı hesaplarından biri olan Ricciolo tarafından paylaşılan iddia, HTC One A9 olarak da bilinen HTC Aero‘da 1080p ekran olacağını gündeme getirdi. Uzun süredir merakla beklenen yeni HTC amiral gemisi akıllı telefon, belki de One M9+‘tan farklı olarak QHD değil de FHD ekran ile karşımıza çıkacak.

htc-aero-tasarimi-sizdirildi-800

Temmuz ayında ortaya atılan dedikodulara göre HTC, yeni amiral gemisi akıllı telefonunda Corning Gorilla Glass 4 çizilmeye/kırılmaya dayanıklı cam ile birlikte QHD çözünürlüğe sahip ekrana yer verecekti. One M9‘da FHD, One M9+ modelinde QHD çözünürlüklü ekran kullanan firma, belki de bir sonraki modelinde FHD çözünürlüğe geri dönecek.

HTC One A9’da 10 çekirdekli işlemci olabilir!

Tüm bu bilgilerin dışında HTC One A9‘un MediaTek Helio X20 yongasetiyle geleceği iddia ediliyor. Piyasadaki ilk 10 çekirdekli akıllı telefonlardan biri olmaya aday görünen HTC One A9’da ayrıca 4GB RAM ve RAW formatında fotoğraf çekebilen arka kamera olacağı söyleniyor. Şimdilik HTC tarafından hakkında hiçbir resmi bilgi aktarılmamış olan akıllı telefonun hangi özelliklerle piyasaya çıkacağını merak ediyoruz. Bu cihazı görmek için 2016 yılını beklememiz gerekebilir.