HTC Vive, Intel RealSense derinlik algılama kamerasına kavuşuyor

Intel, HTC Vive sanal gerçeklik gözlüğü için derinlik algılama kamerası geliştirdiğini duyurdu - CihazTV

HTC Vive sanal gerçeklik gözlüğünün sunduğu deneyim, yakında Intel RealSense teknolojili derinlik algılama kamerasıyla zenginleşecek

Sanal gerçeklik kavramı, teknoloji dünyasında üstünlük iddiası taşıyan tüm şirketlerin odağında. Son olarak Intel, ilginç bir aksesuarla bu konsepte katkıda bulunmaya hazırlanıyor. Şirketin HTC Vive’a özel bir Intel RealSense derinlik algılama kamerası geliştirdiği ortaya çıktı.

Intel Algısal İşlem Laboratuvarı (PCL) araştırmacılarından Dimirtri Diakopoulos, cihazın ilk fotoğrafını Twitter’da paylaştı. Bu paylaşım şirket yetkililerinin pek hoşuna gitmemiş olmalı. Çünkü an itibarıyla araştırmacının paylaşımı ve ilgili fotoğraflar, Twitter’dan silinmiş durumda.

HTC Vive için geliştirilen Intel RealSense derinlik algılama kamerası sızdırıldı. - CihazTV

HTC Vive sanal gerçeklik gözlüğü için geliştirilen Intel kameranın derinlik algılama yeteneğine sahip olduğu söyleniyor. Aksesuarın üzerinde 6 sensör bulunuyor ve toplam ağırlığının 60 gram civarında olduğu söyleniyor. Hafif dizayn, gözlük kullanıcıları için çok önemli. Kullanıcının boyun kaslarına yüklenecek en ufak ağırlık bile uzun vadede sağlık sorunları yaratabiliyor.

RealSense teknolojisi, gerçek dünyadaki objelerin tutarlı biçimde taranarak modellenmesi gibi özellikler sunuyor. Sistem ayrıca hareket algılayabiliyor. Bu sayede, oyunları ve uygulamaları kontrolörden bağımsız yönetmek mümkün olabilir. Intel Geliştirici Forumu, iki hafta sonra başlayacak. Yeni Vive RealSense kamerasının özelliklerinin bu etkinlikte detaylı olarak tanıtılması bekleniyor.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+ ve Instagram‘da takip edin. Güncel videolarımız için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.