Huawei 2019’da 230 Milyon Telefonu Satış Noktalarına Nakletmiş Olacak

Çin ile ABD arasındaki politik kargaşa devam ederken Huawei hiç de hız kesecek gibi görünmüyor. Bu haber Huawei’yi sevenleri mutlu edecek.

Çin ile ABD arasındaki ticari krizin meyvelerinden biri, ABD Başkanı Trump’ın Huawei’ye tehditler savurması olmuştu. Huawei’ye amiyane tabirle “Ya yola gelirsin ya da seni yaşatmayız” mesajı veren Trump ortamı ne kadar zorlasa da Çinli dev işine tüm hızıyla devam ediyor. Sina Technology News adlı yayının verdiği bilgilere göre Huawei CEO’su Richard Yu, uluslararsı bir etkinlikte yaptığı açıklamada 230 milyondan fazla akıllı telefonu yıl sonuna kadar satış noktalarına göndermiş olacaklarını belirtti. Yılın son ayının yarısını geride bırakmışken gelen bu açıklama, Huawei’nin iki haftadan kısa süre içerisinde 30 milyon cihazı daha piyasaya süreceği anlamına geliyor.

İlginizi çekebilir: İnternet Alemindeki En İyi DeepFake Videoları (Video Galeri)

Huawei 2018 nakliyat rakamlarına 30 milyon fark atacak

Yılın ilk üç çeyreğinde toplam 200 milyon akıllı telefonu piyasaya süren marka görünen o ki satışlardan memnun ve bu doğrultuda tempoyu artırmaya kararlı. Yakında Nova 5T modelini piyasaya sürecek olan Çinli dev hem fiyat/performans segmentinde hem de üst segmentte çok çeşitli akıllı telefon modellerine sahip. Bakalım 2019 yılı bittiğinde firmanın satış raporları ne şekilde olacak hep birlikte göreceğiz.