Huawei 2019 Yılında Akıllı Telefon Satış Rekoru Kırdı

ABD ile yaşadığı tüm gerginliklere rağmen Huawei yoluna devam ediyor. Çinli dev 2019 yılında akıllı telefon satış rekoru kırmayı başardı.

2019 yılı, ABD ile Çin arasındaki ticaretin en gergin yıllarından biri olmuştu. Bu gerginlik doğrultusunda gerçekleşen ambargolar ve misillemeler Huawei firmasını ağır darbelere maruz bırakmıştı. Trump’ın art arda gelen açıklamalarıyla adeta günah keçisine çevirilen Çinli dev Huawei görünen o ki bu süreci başarıyla atlattı. Bugün GSMArena tarafından paylaşılan habere göre Huawei firması 2019 yılında yeni bir akıllı telefon satış rekoru kırdı. Tam 240 milyon akıllı telefon satmayı başaran Huawei’de yüzler gülüyor.

İlginizi çekebilir: En İyi Küçük Ekranlı Akıllı Telefonlar

Yıldan yıla tam %50 yükseliş anlamına gelen bu inanılmaz satış rakamı artık firmanın önünün açık olduğunu çok net bir şekilde gösteriyor. Google’dan Android ambargosu yemesine rağmen ayakta kalmayı başaran Huawei firması halkın gözünde bu ticaret savaşının kazananı oldu diyebiliriz.

Bundan birkaç yıl önce yaptıkları resmi açıklamalarda “Hedefimiz Samsung’u tahtından indirmek.” şeklinde sözler söyleyen Huawei üst düzey yetkilileri o dönemde pek ciddiye alınmamışlardı. Görünen o ki Çinli dev bu konuda kendisine gülenlerin yüzünü kızartma yolunda kararlı adımlar atmaya devam ediyor. Bakalım 2020 yılı Huawei açısından nasıl geçecek. Firma hakkındaki yorumlarınızı bekliyoruz.