Huawei Mate 8’in tanıtım tarihi sızdırıldı

Huawei Mate 8’in tanıtı tarihi ortaya çıktı. Bu cihaza ilişkin şimdiye dek paylaşılan her şeyi bir araya topladık

Video ve oyun tutkunu akıllı telefon kullanıcıları, büyük ekranlı cihazları tercih ediyorlar. Ekran boyu 5,5 inç ve üzeri ürünler, dünyada en fazla satılan akıllı telefonlar arasında yer alıyorlar.

Huawei Mate serisi, büyük ekranlı Android sevenlerin favori cihazları arasında. Dev ekran keyfini, daracık çerçeveli bir gövdeye sığdıran Mate 7, 2014’ün en popüler Androidlerinden biriydi.

Serinin en yeni üyesi Huawei Mate 8’in 2016’dan önce piyasaya sunulacağı ortaya çıktı. Sızdırılan Huawei basın görseli, 26 Kasım 2015 tarihine ve 8 rakamına dikkat çekiyor.

huawei-mate-7

Huawei Mate 8‘e ait olduğu iddia edilen ilk fotoğrafın Foxconn tesisinden sızdırıldığı söyleniyor. Akıllı telefonun çerçevesini ve SIM çekmecesini sergileyen görsele bakılırsa, yeni Mate 8 alüminyumdan üretilecek.

Huawei’nin en yeni mobil işlemcisi HiSilicon Kirin 950‘nin ilk olarak Mate 8’de kullanılacağı söyleniyor. Akıllı telefonun diğer teknik özellikleri henüz netleşmedi. Huawei’nin Google için ürettiği Nexus 6P‘nin özelliklerini Mate 8’de görme olasılığımız yüksek.

huawei-mate-8-tanitim-tarihi-800

Huawei Mate 8’de, 5,7 inç veya daha büyük ekran göreceğiz. En az 3 GB RAM ve 32 GB dahili hafıza içeren içeren, microSD bellek kartı destekleyen ve parmak izi sensörü taşıyan bir canavarla karşılaşmaya hazır olun.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.