Huawei MateS’in Force Touch teknolojili ekranı sızdırıldı

Huawei MateS’in Apple Watch’ta kullanılan Force Touch teknolojisini içereceği söyleniyor

Huawei’nin 2015 model akıllı telefonlarının en yenisi, Apple Watch ve 2015 MacBook Retina’da kullanılan Force Touch özelliğini içerebilir. Dokunmatik yüzeylere uygulanan basınca göre farklı fonksiyonlar çalıştırılmasını sağlayan Force Touch’lı Huawei MateS, Twitter’da ilan edilmesinin hemen ardından internet alemine sızdırıldı.

Sosyal ağlara yüklenen görseller, cihazın metal gövdesine, hafifçe çıkıntılı arka kamerasına ve arka kamera modülünün hemen altına yerleştirilen parmak izi okuyucusuna dikkat çekiyor. Cihazın ön yüzündeki tasarıma ışık tutan diğer fotoğraf da, fiziksel ana ekran düğmesi içermeyen bir modelin bizleri beklediğini gösteriyor.

Huawei MateS teknik özellikleri ve tanıtım tarihi

Huawei MateS, geçtiğimiz yılın 6 inç ekranlı dev phablet’i Mate7‘nin devam modeli niteliğinde. Fakat, cihazın ekran boyunun taşıma kolaylığı sağlayacak şekilde ufaltıldığı ve 5,7 inç düzeyine indirildiği söyleniyor.

Huawei-MateS-force-touch

2,5D tabir edilen kenarları yuvarlatılmış yapıdaki koruma camıyla sağlama alınan Full-HD IPS ekranın Force Touch teknolojisinin nasıl çalışacağı henüz açıklanmadı. Fakat, üst düzey Android’lerle rekabete hazırlanan akıllı telefonun teknik özelliklerine ilişkin bazı detaylara sahibiz.

Cihaz, çok yüksek bir ihtimalle Kirin 935 model 8 çekirdekli 64-bit mobil işlemci içerecek. Aynı çipset, Huawei Honor 7‘de de kullanılmıştı. Güçlü bir işlemcinin yanı sıra, 3 GB RAM, 8 MP selfie kamerası ve 20 MP arka kamerayla donatılan cihazın IFA 2015 Berlin fuarı bünyesinde 4-9 Eylül günleri arasında sergilenmesini bekliyoruz.

Akıllı telefonlar ve teknoloji hakkındaki en yeni gelişmelerden haberdar olmak için Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter,Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin