LG Nexus 5 (2015) özellikleri ve çıkış tarihi sızdırıldı

Uzun süredir söylentilere konu olan LG Nexus 5 (2015) bugüne kadarki en detaylı sızıntı bilgilerle karşınızda.

Henüz hakkında hiçbir resmi bilgi olmayan yeni LG Nexus 5, ya da bilinen adıyla LG Nexus 5 (2015) detaylı sızıntı bilgilerle açığa çıktı. Android Police tarafından aktarılan bilgiler, bu telefonun üst seviye donanım özelliklerine sahip olacağını gösterdi.

“Yarı amiral gemisi” olarak nitelendirilen LG Nexus 5 (2015), eğer paylaşılan bilgiler doğruları yansıtıyorsa 5,2 inç 1920×1080 piksel ekrana, Qualcomm Snapdragon 808 yongasetine, 3GB RAM‘e, Adreno 418 grafik işlemciye ve 5MP ön kameraya sahip olacak. Telefonda önceki sızıntıların aksine 13MP değil 12,3MP arka kamera bulunacak. LG bu telefonu siyah, mavi ve beyaz renk seçenekleri ile piyasaya sürecek. Kullanıcılar LG Nexus (2015)’i 16/32GB dahili depolama seçenekleriyle raflarda görecek. Telefonun microSD kart desteği olmayacak.

nexus-5-2015

USB Type-C bağlantısı yaygınlaşıyor

Yeni LG Nexus 5’te ayrıca 2.700mAh pil ve USB Type-C yuvası bulunacak. Bu teknoloji sayesinde telefon hem daha hızlı veri aktarımı gerçekleştirecek, hem de daha hızlı şarj olacak. Android 6.0 Marshmellow işletim sistemiyle çalışacak olan LG Nexus 5 (2015), bu yeni Android sürümünü ilk kullanan akıllı telefonlardan biri olacak. Telefon Eylül ayının sonlarına doğru piyasaya çıkmış olacak.

Akıllı telefon piyasasını yakından takip edenlerin bildiği üzere, bu yıl Huawei firmasından da bir Nexus cihaz gelmesi bekleniyor. Google işbirliği ile hummalı bir çalışma yürütmekte olan Huawei ve LG firmaları bakalım yeni akıllı telefonlarında hangi özelliklere yer verecek.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.