Huawei P9 çift arka kamera ile gelebilir

Twitter’dan gelen sızıntı bilgiler doğruysa, Huawei P9 çift arka kamera ile gelecek. Telefon hakkındaki ilk bilgiler haberimizde.

Akıllı telefon sızıntıları konusunda ünlü isimlerden biri olan Steve Hemmerstoffer, Huawei P9 hakkında ilgi çekici bilgiler verdi. Bir fotoğraf paylaşarak akıllı telefon tutkunlarının ilgisini çeken Hemmerstoffer, Huawei P9‘da çift arka kamera olacağını iddia ediyor. İki farklı paneli gözler önüne seren fotoğrafta panellerden birinde LTE, birinde Delux yazdığı dikkat çekiyor. Bu doğrultuda Huawei P9’un iki farklı modelle gelebileceği de ihtimaller arasına katılıyor.

huawei-p9-cift-arka-kamera-cihaztv

Çift arka kamera denince akla hemen HTC firması geliyor. İlk olarak One M8 modeliyle çift arka kamera teknolojisini kullanıma sunan HTC, bu konuda fazla iddialı olamamıştı ama büyük ilgi çekmeyi başarmıştı. Çift arka kamera avantajıyla daha belirgin alan derinliği oluşturulabiliyor, daha ilginç fotoğraf efektleri kullanılabiliyordu.

Huawei P9’un da bu çift arka kamera imkanı sayesinde DSLR stili fotoğraflar çekebilmesi bekleniyor. Huawei’nin yeni akıllı telefonun çıkış tarihi ve diğer özellikleri şimdilik bilinmiyor.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.