Leica optikli Huawei P9’un arka kapağı sızdırıldı

Huawei P9 Android 6.0 akıllı telefonun çift sensörlü arka kameraya sahip olacağı ve Leica optiklerle destekleneceği kesinleşti

Çin’in en ünlü teknoloji geliştiricilerinden Huawei’nin 2016 model amiral gemisi, özellikle fotoğraf tutkunlarının ilgisini çekeceğe benziyor. Huawei P9 adlı cihazın teknik özellikleri ve tasarımı şimdiye dek defalarca sızdırıldı ve söylentilere konu oldu. Ürünün şimdiye tek gördüğümüz en detaylı fotoğrafı, kamera özellikleri hakkında söylenenlerin bir bölümünü doğruluyor.

Huawei P9 önceden bahsedildiği gibi gerçekten de çift sensörlü arka kameraya sahip olacak. Cihazın kamera çözünürlüğünün 12 megapiksel olacağı söyleniyor. Sızdırılan fotoğrafta, çift objektifli arka kameranın Leica optiklerle süslendiği net biçimde görülüyor.

huawei-p9-arka-kamera-ve-ozellikler-2

Ürünün arka yüzünü süsleyen Leica Summarit serisi akıllı telefon objektifleri, 27 mm’ye denk odak uzaklığına ve f/2,2 diyafram açıklığına sahip. Ayrıca, aygıtın arka kamera sensörlerinin optik görüntü sabtileme (OIS), çift LED flaş ve lazer otomatik odaklama gibi teknolojilerle destekleneceğini de belirtelim.

Huawei P9’un sızdırılan diğer teknik özelikleriyse şöyle. Sekiz çekirdekli Huawei HiSilicon Kirin 950 mobil işlemci, 3 GB RAM, 32 GB dahili hafıza, 5,2 inç 1080p kapasitif dokunmatik ekran, 5 megapiksel selfie kamerası. 4.5G internet destekleyeceğinden emin olduğumuz akıllı telefon en az 3000 mAh kapasiteye sahip bataryayla donatılacak.

Aygıtın arka yüzündeki diğer detaylar, radyo sinyallerinin iletimini sağlayan plastik bantlar ve parmak izi okuyucudan ibaret. Sosyal medyada #OO hashag’i ile duyurulan Huawei P9, 6 Nisan 2016 günü tanıtılacak. Cihazın fiyatı ve detaylı teknik özellikleri iki gün sonra resmi olarak açıklanacak.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.