Huawei VR gözlüğü Çin’in P9 lansmanında tanıtıldı

Samsung ve LG’nin VR (Sanal Gerçeklik) teknolojisindeki rekabetine Huawei de dahil oldu. Karşınızda ilgi çekici özellikleriyle Huawei VR.

Son dönemde teknoloji gündeminin en üst sıralarında VR ya da Türkçe adıyla Sanal Gerçeklik teknolojisi var. Teknoloji dünyasında yeni bir çağın başlangıcı olarak görülen VR deneyimi, birçok büyük firma tarafından yoğun şekilde destekleniyor. Özellikle Samsung ve Oculus işbirliğiyle ortaya çıkan Gear VR ve LG G5 Oyun Arkadaşları‘ndan LG 360 VR, mobil cihazlarla sanal gerçeklik keyfi yaşamak isteyenlerin ilgi odağı konumunda. Şimdi bu yenilikçi rekabetin içerisine Çinli teknoloji devi Huawei de dahil oluyor. Huawei, Çin’de gerçekleştirdiği P9 lansman etkinliğinde Huawei VR adlı sanal gerçeklik gözlüğünü tanıttı.

USB-C kablosuyla Huawei P9‘a bağlanarak çalışacak olan gözlük, içerisinde tam 639ppi piksel sıklığı sunan 1080p ekran barındırıyor. İki metre uzaklıktan 130 inç TV izleme deneyimi yaşatmayı vaat eden Huawei VR, sanal gerçeklik gözlüklerindeki netlik sorunlarını ortadan kaldırma iddiasıyla geliyor. 20ms tepki süresine, -7 miyop ayarına, 95 derece görüş açısına ve anti-mavi ışık filtresine sahip olan Huawei VR, 4000 bedava film, 40 oyun, 350 panoramik fotoğraf ve 150 panoramik tur ile birlikte hizmete sunulacak.

Bu ilgi çekici cihazın ülkemize ne zaman ve hangi fiyatla geleceği hakkında şimdilik bir bilgi bulunmuyor.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.