Instagram Lite mobil veri tasarrufu isteyenler için geliyor

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından biri olan Instagram, mobil veri tasarrufu için Instagram Lite uygulamasını getiriyor.

Günümüzde akıllı telefon kullanıcılarının en çok vakit harcadığı sosyal medya uygulamalarının başında şüphesiz Instagram geliyor. Özellikle son birkaç yılda popülerliğini durmadan arttıran fotoğraf ve video paylaşım ağı, mobil verilerimizi çıtır çerez gibi yiyor ve birçok kişi bu konudan şikayetçi. Eğer siz de bu durumdan şikayetçiyseniz sizleri mutlu edecek bir haberle karşınızdayız. Instagram Lite adlı yeni uygulama, mobil veri tasarrufu isteyenler için piyasaya çıkıyor.

Instagram Lite Meksika’da

Şimdilik sadece Meksikalı kullanıcılar için Google Play Store’da yerini alan Instagram Lite uygulaması, sadece 573 kilobaytlık uygulama boyutuyla dikkat çekiyor. Instagram’ın standart uygulaması cihaza indirilirken 32 MB‘lık veri tüketiyor.

Özellikle giriş seviyesi Android telefon kullanıcıları için hayat kurtaracak bir uygulama olacağı şimdiden açıkça görülen Instagram’ın Lite sürümü henüz test aşamasında olduğu için sadece Meksika’da kullanıma sunuldu. Sadece uygulama indirme boyutunda değil kullanım esnasında da daha az mobil veri tüketecek olan uygulamanın önümüzdeki aylarda diğer ülkeler için de hazır olması bekleniyor.

Bakalım Instagram’ın bu hafif sıklet versiyonunu Türkiye’de ne zaman görebileceğiz.

Cihaz.TV‘yi FacebookTwitterGoogle+ ve Instagram‘da takip edin. Güncel videolarımız için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.