iOS cihazlar için yeni Photoshop uygulaması geliyor

Dijital dünyanın en çok bilinen ve en çok kullanılan görsel düzenleme yazılımı Photoshop, iOS cihazlar için yenilenerek geliyor.

Adobe firmasının meşhur Photoshop yazılımını bilmeyenimiz yoktur. Gerek iş kullanımı, gerek kişisel kullanım için çok zengin olanaklar sunan görsel düzenleme yazılımı, uzun süredir mobil cihazlarda da bir uygulama olarak kullanılabiliyordu. Adobe Photoshop Express adıyla bildiğimiz uygulama tabii ki bilgisayarlarımızda gördüğümüz yazılım kadar detaylı değildi ama yine de fazlasıyla iş görüyordu. iOS ve Android cihazlarda büyük bir kısmı ücretsiz olarak kullanılabilen Adobe Photoshop mobil, çok yakında iOS kullanıcılarına yeni yüzünü gösterecek. CNET tarafından aktarılan bilgilere göre Adobe, iOS için hazırladığı yeni Photoshop uygulamasını kullanıcılara sunmak için hummalı bir çalışma içerisinde.

photoshop-ios-cihaztv

Çok daha fazla düzenleme özelliği geliyor

Yenilenen Photoshop iOS uygulamasına; Spot Healing (Bölgesel İyileştirme) ve Content-Aware Fill (İçeriğe Uyumlu Doldurma) gibi, yazılımın bilgisayar versiyonunda çok beğenilen düzenleme özellikleri eklenecek. Ayrıca Adobe, Dodge (Kaçınmak) ve Burn (Yakmak) gibi çokça kullanılan özelliklerin isimlerini Lighten (Aydınlat) ve Darken (Karart)  gibi daha kolay anlaşılabilir sözcüklerle değiştirecek.

Tüm bu özelliklerin dışında Adobe, mobil Photoshop uygulamasına Yüz Tanıma Aracı’nı da ekleyecek. Böylelikle iOS cihazlarda fotoğraf düzenlerken insan yüzlerine rötuş yapmakta zorlanmayacaksınız. Mobil cihaz kullanıcılarının işlerini kolaylaştıracak olan yeni Photoshop uygulamasının ne zaman kullanıma sunulacağı şimdilik belli değil. Bakalım Adobe biz mobilite tutkunlarını memnun bırakmayı başarabilecek mi.