iPhone 11R Bugüne Kadarki En Uzun Pil Ömrüne Sahip iPhone Olacak

iPhone 11R Bugüne Kadarki En Uzun Pil Ömrüne Sahip iPhone Olacak

iPhone kullanıcılarının en büyük dertlerinden biri olan pil ömrü sorunu belki de iPhone 11R ile ortadan kalkacak. Ortaya atılan iddialar oldukça sevindirici.

iPhone XR, XS/XS Max modellerine göre daha düşük çözünürlüklü ekranı ve büyük sayılabilecek pil kapasitesiyle en uzun pil ömrüne sahip iPhone modelleri arasında bulunuyor. iPhone XR’nin 2942 mAh kapasiteli pili bir tam günden fazlasını çıkararak kullanıcılarının takdirini kazanmayı başardı. Koreli teknoloji blog’u The Elec tarafından paylaşılan bilgilere göre iPhone 11R ile pil ömrü daha da yukarı çıkacak. Üretim tarafından edinilen bilgilere göre Apple, yeni “R” takılı iPhone modelinde 3110 mAh pile yer verecek. Bu da iPhone XR’ye göre 168 mAh’lık bir pil kapasitesi artışı anlamına geliyor.

İlginizi çekebilir: iOS 13 Özellikleri – iOS 13 Hangi Cihazlara Gelecek ve Neler Getirecek?

Yeni nesil A13 yongasetinin daha düşük nanometre değerine sahip olacağına kesin gözüyle bakılıyor. Dolayısıyla Kore’den gelen bu haber doğruysa, iPhone 11R “en uzun pil ömrüne sahip iPhone modeli” unvanını kazanacak gibi görünüyor. iPhone 11 serisinin bu yılın Eylül ayında tanıtılması bekleniyor. Bakalım Apple’ın yeni akıllı telefonları beklentileri karşılayabilecek mi, bekleyip göreceğiz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here