iPhone 6c, Çinli cep telefonu operatörü tarafından sızdırıldı

iPhone 6c adlı akıllı telefonun piyasaya çıkacağı tarih, China Mobile adlı cep telefonu operatörünün basın etkinliğinde yer alan tabloda görüldü

Çinliler, Apple‘ın 2016 yıl planları arasına 4 inç iPhone 6c modelini sıkıştırmayı başardığını sızdırdılar. Geçtiğimiz birkaç aydan bu yana defalarca gündeme gelen minyatür iOS telefon iddiaları, Çin’in en büyük cep telefonu operatörlerinden China Mobile‘ın basın etkinliğinden sızan bir fotoğrafla güç kazandı. Çince hazırlanan tablonun sağ üst köşesinde, Apple’ın Nisan ayında bir cihaz tanıtacağı ifade ediliyor. Yani iPhone 7 piyasaya çıkmadan önce 4 inç model ile tanışma şansı bulacağız.

iphone-6c-cikis-tarihi-ve-teknik-ozellikleri

Apple’ın ufak ekranlı iPhone üretmesi için daha uygun bir zaman olamazdı. Samsung Galaxy Note serisi gibi dev ekranlı cihazlara alışık Android kullanıcıları, 4,7 inç iPhone 6 ve 5,5 inç  6 Plus’ın tanıtılmasıyla birlikte, iOS işletim sistemini geniş ekranda tecrübe etme hevesine kapıldılar. Apple şimdiye dek milyonlarca Android kullanıcısını iOS ekosistemine göç ettirmeyi başardı ve bu sayede zenginliğini yüzlerce milyon dolar nispetinde artırdı.

Apple iPhone 6c modeliyle birlikte 5c'nin renk skalasının geri dönüşüne şahit olabiliriz.

Şirketin bu hamlesi 4 inç veya daha ufak ekranlı akıllı telefon tercih edenleri 5s ve 5c kullanmaya mahkum bıraktı. 2016 yılında piyasaya çıkacağı iddia edilen iPhone 6c, ufak boy iOS cihaz seven tüketicilerin eski nesil ürünlerden kurtulmalarını sağlayacak. Bu modelin 6s‘te gördüğümüz teknik özelliklerden daha azını sunacağı, 3D Touch teknolojisini içermeyeceği ve daha ekonomik fiyatla satılacağı söyleniyor. Buna karşın, iPhone 6c’nin Touch ID parmak izi sensörü ve Apple Pay’in kullanılmasını sağlayan NFC çipi gibi özelliklerden yoksun kalmayacağı belirtiliyor.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.