4 inç iPhone 7c, yüksek RAM’li iPhone 7 Plus

2016 model Apple iPhone 7’nin üç farklı ekran boyunda üretileceği iddia ediliyor

Apple‘ın büyük ekranlı iPhone üretme kararı, teknoloji tarihinin en isabetli hamlelerinden biridir. Android ve Windows Phone kullanıcıları, büyük ekranla donatılan iPhone’ları sevinçle karşılayıp iOS’a geçmeye başladılar. Bu nedenle 4,7 inç iPhone 6 ile 5,5 inç iPhone 6 Plus, satış ve hasılat rekorları kırdı.

Androd kitlesinin iOS’a göç süreci, iPhone 6s‘in yüksek fiyatına rağmen sürüyor. Apple’ın ilan ettiği istatistiklere göre, son 3 ayda en az 13 milyon kişi iPhone’a geçti.

iphone-6s-gold-800

Büyük ekranlı akıllı telefon sevmeyen kullanıcılarsa, eski cihazlarıyla idare ediyorlar. Ufak ekranlı cihazlarla rahat eden pek çok kişinin iPhone 5s ve daha eski modellerden vazgeçmediklerini görüyoruz. Daha doğrusu, bu kişilerin beklentilerini karşılayacak yeni iPhone üretilmedi.

Apple’ın ufak iPhone beklentilerine cevap vermeye hazırlandığı söyleniyor. Söylenti, KGI Securities şirketi yetkilisi Ming-Chi Kuo‘dan geliyor. Ming-Chi Kuo, 5,5 inç iPhone 6 Plus’ı, Apple Watch akıllı saati ve iPad Pro’yu doğru tahmin etmesiyle ünlenen bir analist. Apple’ın hamlelerini birçok defa doğru tahmin bu şahsın yeni iddiasına kulak kabartmadan edemiyoruz.

iphone-6s-iphone-6s-plus-renkler

Kuo’nun iddiasına göre, 2016 yılında 3 farklı iPhone modeli tanıtılacak. Bunlardan ilki 4 inç ekranlı ve Apple A9 işlemcili iPhone 7c. Apple bu ürünle iPhone 5s’ten vazgeçemeyen tüketicilerin gönlünü fethedecek.

Ming Chi Kuo’nun iddiaları, iPhone 7 Plus‘ı da kapsıyor. Analist, cihazın iPhone 7’den daha çok RAM içeren farklı bir sisteme sahip olacağını belirtiyor. Buna göre iPhone 7’de 2 GB, 7 Plus‘taysa 3 GB LPDDR4 RAM göreceğiz. Bu sayede “Plus” akıllı telefonların daha akıcı bir arayüze kavuşmaları hedefleniyor.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.