iPhone 6s hangi ülkelerde en pahalı fiyata satılacak?

Apple’ın iPhone 6s ve iPhone 6s Plus akıllı telefonları bugünden itibaren 40 ülkede daha satışa çıktı. En pahalı fiyatlar hangi ülkelerde dersiniz?

Türkiye’de döviz kurlarının yükselmesiyle birlikte iyiden iyiye artan akıllı telefon fiyatları şu sıralar cep yakıyor. İyi bir akıllı telefona sahip olmak için en azından 2000TL’yi gözden çıkarmanız gerekiyor. Her sene yeni bir iPhone modeliyle karşımıza çıkan Apple da “cep yakma” konusunda en meşhur firmalardan biri. iPhone 6s ve iPhone 6s Plus modellerini bugün itibarıyla 40 ülkede daha satışa sunan Apple, yeni fiyatlarını da açıklamış oldu.

Şimdi gelelim USD bazında düşünüldüğünde iPhone 6s modellerine en fazla para ödeyen ülkelere. Phonearena.com tarafından hazırlanan fiyat listesine göre şu an en pahalı iPhone fiyatlarına sahip olan ülke Hindistan. Hindistan’da yaşayanlar, iPhone 6s modellerinin en ucuzuna, yani 16GB’lık modele 958$ (2784TL) ödeyerek sahip olabiliyor. Yeni iPhone’ların en pahalısı olan iPhone 6s Plus 128GB ise Hindistan’da 1420$ (4216TL) fiyatla satılıyor. iPhone 6s modelleri şimdilik Türkiye’de satışa çıkmadığı için Phonearena ekibinin ülkemizi göz önünde bulundurmamasını anlayışla karşılıyoruz.

Şimdi gelelim Türkiye’deki fiyatlara, yani gerçek “En pahalı iPhone” ülkesine.

en-iyi-kamera-iphone-6s

Tek rakibimiz Brezilya

Geçtiğimiz günlerde açıklanan resmi bilgilere göre Türkiye’de 16 Ekim 2015 tarihinde piyasaya sürülecek olan iPhone 6s ve 6s Plus akıllı telefonların fiyatları Türkiye’de 3099TL‘den başlayıp 4299TL‘ye kadar çıkacak. 3099TL‘lik fiyat iPhone 6s 16GB‘a, 4299TL‘lik fiyat ise iPhone 6s Plus 128GB‘a ait olacak. Bu fiyatlar şu an İnternet’te yaptığımız minik araştırmaya göre en yüksek satış fiyatları olarak karşımızda duruyor. Türkiye’de bir iPhone 6s almak için en az 1066$ ödemeniz gerekiyor. Bu fiyat, Hindistan’daki fiyatın 108$ üzerinde seyrediyor.

Dünyanın en pahalı iPhone fiyatları konusunda Türkiye’nin en büyük rakibi Brezilya olarak görünüyor. Bakalım diğer ülkelerdeki fiyatların tamamı açıklandığında bu listenin zirvesinde -ya da dibinde- hangi ülke olacak.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.