Kaspersky Lab ‘Güçlü Performans Gösterenler’ arasında

0
1023

Forrester firması araştırma raporu sonuçlarına göre, Kaspersky Lab ‘Güçlü Performans Gösteren’ tehdit istihbaratı sağlayıcıları arasında.

Yüksek kaliteli tehdit istihbaratı, yeni saldırılara çabuk tepki vermede büyük rol oynadığı için şirketlerin güvenlik altyapısının önemli bir parçası. Tehdit istihbaratı, hassas tehdit modelleri oluşturmayı ve kurumun siber güvenliğini buna göre yapılandırmayı mümkün kılıyor. İşte bu nedenle, tehdit istihbaratı performansının bağımsız bir şekilde analiz edilmesi ve değerlendirilmesi çok büyük önem taşıyor. Dünyanın en etkili araştırma ve danışma şirketlerinden biri olarak kabul edilen Forrester’ın uzmanlığı, tehdit istihbaratı hizmeti almak isteyen müşteriler için önemli bir değerlendirme olanağı sunuyor.

2018 3. Çeyrek Harici Tehdit İstihbaratı Hizmetleri raporunda, önde gelen 15 marka Forrester tarafından belirlenen kriterlere göre kendi uzmanlık alanlarında değerlendirildi. Bu kriterler arasında; ‘yüzeysel web istihbaratı’, ‘dark web istihbaratı’, ‘tehdit kaynakları’, ‘global erişim’ ve ‘stratejik iş birlikleri’ yer alıyor. Ayrıca devlet destekli gruplar, siber suçlular ve finansal suçlar da değerlendirmeye alınıyor. Kaspersky Lab yapılan değerlendirme sonucunda ‘Güçlü Performans Gösteren’ statüsünü elde etti.

Forrester raporda, Kaspersky Lab’ın uç nokta birimlerinden oluşan global sensör ağı ve uluslararası bir araştırma ve analiz ekibiyle ulaştığı bilgi toplama ve analiz becerisini ‘olağanüstü’ olarak nitelendirdi. Araştırmacılar ayrıca, müşterilerinKapersky Lab’ın global erişimden ve dünyanın her yerindeki tehditleri izleyip belirleme becerisinden yararlandığını belirtti. Forrester’a göre, güçlü bilgi toplama stratejisi ve devlet istihbaratıyla öne çıkan Kaspersky Lab, müşterilerinin tehdit alanı hakkında daha geniş bir bakış açısına sahip olmasını sağlıyor.

Kaspersky Lab Global Araştırma ve Analiz Ekibi Direktörü Costin Raiu, “Tehdit istihbaratı yaklaşımımız, ‘bütünsel’ olarak tanımlanabilir. Kaynağına ve amacına bakmaksızın tüm olası tehditleri tespit edip araştırıyoruz. En iyi sonuçları elde etmek için çalışıp global bir bakış açısına sahip olmak için elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz. Hizmetlerimizin hedef kitlesini araştırmacılar ve analistler oluşturuyor. Sapla samanı birbirinden ayırarak doğru, alakalı ve kullanılabilir bilgiyi sunuyoruz. Müşteri bağlılığı ve bağımsız analistlerin takdirleri bizim için en iyi mükafat. Forrester yaptığı değerlendirmenin, ürünlerimizin gücünü kanıtladığına inanıyoruz.” dedi.

Kaspersky Lab tüm dünyadan en yeni tehdit istihbaratını sunarak şirketlerin en gelişmiş siber saldırılardan bile korunmasına yardımcı oluyor. Sunulan çeşitli hizmetler arasında şunlar yer alıyor:

  • Tehdit Verisi Akışı – Güncel ve anında kullanılabilir siber tehdit verisi
  • APT İstihbarat Raporları – APT grupları tarafından kullanılan yöntemler, taktikler ve araçlar
  • Finansal Tehdit İstihbaratı Raporları – Özellikle finans sektörünü hedef alan tehditler hakkında güncel bilgiler
  • Özel Tehdit İstihbaratı Raporları – Müşteriye ve ülkeye özel kapsamlı raporlar
  • Tehdit Tablosu – Tehditler, yasal nesneler ve bunlar arasındaki çeşitli ilişkilerin yer aldığı, arama yapılabilen çevrim içi veri deposu
  • Cloud Sandbox – Herhangi bir dosyayı anında analiz edebilen bir araç

Bu hizmetlere Kaspersky Threat Intelligence Portal üzerinden kolayca erişilebiliyor. Tüm veriler insan ve makine tarafından okunabilecek biçimlerde sunuluyor. Portal, tehdit tespiti için analitik özelliklerini otomatik hale getirip genişleten ve müdahale süresi ile verimliliğini artıran araçlar sağlayarak SOC ve IR ekiplerinin kapsamlı bir tehdit istihbaratı iş akışı kurabilmesine olanak veriyor. Kaspersky Lab müşterilerine sunulan tüm Tehdit İstihbaratı Hizmetleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Forrester raporu hakkında daha fazlasını burada bulabilirsiniz.

Cihaz.TV‘yi FacebookTwitterGoogle+ ve Instagram‘da takip edin. Güncel videolarımız için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here