Kingston Industrial Temperature microSD UHS-I inceleme

Kingston Industrial Temperature microSD UHS-I inceleme dosyamızda, donducuru soğukta ve kaynatıcı sıcaklıkta çalışabilen hafıza kartının özelliklerine ve performansına değindik

Dünyanın en zorlu şartlarında çalışmak için dayanıklı bir bünyeye sahip olmanız gereklidir. Zorlu sıcaklıklarda çalışacak kişilerin kullanacakları aygıtların da en az kendileri kadar dayanıklı olmaları şart. Kingston Industrial Temperature microSD UHS-I hafıza kartı, insanın hayatta kalamayacağı kadar uç sıcaklık seviyelerine dayanacak şekilde geliştirildi. Endüstriyel kalitedeki ürün -40°C ile 85°C aralığında çalışıyor, çöl sıcağı veya kutup soğuğu ayrımı yapmıyor.

Kingston Industrial Temperature microSD UHS-I, tehlikeli sıcaklıklara ulaşan üretim tesislerinde ve soğuk depolarda güvenle kullanılabiliyor. Ürün gövde malzemesi öyle dayanıklı ki 10.000 kez yerleştirmeye kadar dayanıyor. SDCIT kart ayrıca nem, titreşim ve havaalanlarındaki X ışını kaynakları gibi zorlu faktörlere karşı koruma sağlıyor.

Donanım

Kingston’ın ekstra dayanıklı endüstriyel hafıza kartı, MLC NAND teknolojisiyle yüksek miktarda veri yazmaya olanak tanıyor. Depolama aygıtı 8/16/32/64 GB büyüklükte temin ediliyor. Ofisimize ulaşan Kingston Industrial Temperature microSD UHS-I’in 16 GB kapasitede olduğunu belirtelim.

kingston-industrial-temperature-microsd-uhs-i

Paket içeriğinde sunulan SD adaptörü, ürünün tam boy SD kart gerektiren cihazlarla kullanılmasını sağlıyor. SDCIT depolama aygıtının yanında gelen SD adaptörü, dizüstü bilgisayar, kart okuyucu ve fotoğraf makinesi gibi arayüzlere kolayca bağlanmamızı sağladı.

Performans

Dayanıklılığıyla öne çıkan hafıza kartı ayrıca yüksek okuma ve yazma hızı sunuyor. Üretici, Kingston Industrial Temperature microSD UHS-I hafıza kartının Class 10 sınıfında olduğunu belirtiyor. Depolama yongasının 90 MB/s okuma ve 45 MB/s yazma hızlarına sahip olduğu söyleniyor. Yaptığımız testlerde bu değerlere oldukça yakın sonuçlar elde ettik.

androbench

Birinci testimizde, SDCIT kartı Samsung Galaxy S7 edge’e takarak Androbench uygulamasını çalıştırdık. Uygulama sonuçlarına göre ürün 67,18 MB/s sıralı okuma hızına sahip. Sıralı yazma işlemindeki maksimum hız ise 36,9 MB/s düzeyinde.

kingston-industrial-temperature-microsd-uhs-i-crystaldiskmark

İkinci aşamada kartı USB 3.0 arayüzüyle bilgisayarımıza bağladık. Bu aşamada CrystalDiskMark 5.1.2 64-bit test yazılımını kullandık. Kartın bu testte daha etkileyici sonuç verdiği görülüyor. Sıralı okumada 82 MB/s performans sergileyen ürün sıralı yazmada 45 MB/s hıza ulaştı.

kingston-industrial-temperature-microsd-uhs-i-canon

Kingston Industrial Temperature microSD UHS-I hafıza kartının performansı, Canon 650D DSLR’ımızda 1080p 25 fps video çekmeyi sağlayacak kadar yüksek. Ayrıca hafıza kartını Galaxy S7 edge’e yerleştirdiğimizde 4K UHD video çekiminde başarılı olduk.

CihazTV Yorumu

Kingston Industrial Temperature microSD UHS-I, -40°C ile 85°C arasındaki sıcaklıklarda çalışan ekstra dayanıklı bir depolama ürünü. Titreşim, darbe, nem ve X ışını faktörlerine göğüs geren SDCIT hafıza kartı, her tür zorlu ortamda kullanılabiliyor.

Ürün 8 GB’dan 64 GB’a kadar 4 hafıza seçeneğiyle temin ediliyor. Kutu içeriğinde gelen SD adaptörü, tam boy SD gerektiren dizüstü bilgisayar, DSLR, video kamera, güvenlik kamerası gibi ürünlerle uyumluluk sağlıyor.

Kingston Industrial Temperature microSD UHS-I

Kingston’ın endüstriyel sınıf depolama aygıtı dayanıklılığı ve yüksek performansı bir arada sunuyor. Akıllı telefon (Androbench) ve PC (CrystalDiskMark) testlerimizde başarılı sonuçlar elde eden ürün Galaxy S7 edge ile 4K UHD kalitesinde video çekiminde bile başarılı oldu.

Kingston Industrial Temperature microSD UHS-I Teknik Özellikler

  • Kapasite: 8/16/32/64 GB
  • Okuma hızı: 90 MB/s
  • Yazma hızı: 45 MB/s
  • Format: Fat 32 (32 GB’a kadar), exFAT (64 GB)
  • Çalışma sıcaklığı: -40°C ile 85°C
  • Garanti: 5 yıl

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+ ve Instagram‘da takip edin. Güncel videolarımız için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here