Koronavirüs Teknoloji Devlerinin Çin Ofislerini Kapattırıyor

Teknoloji dünyasının dev isimleri koronavirüs tehdidiyle Çin ofislerini kapatmaya başladı. Google başta olmak üzere birçok firma alarmda.

Koronavirüs tehdidi artık kırmızı alarm verdirecek boyutlara ulaştı. Bugün paylaşılan haberlere göre Çin’de bu virüsten ötürü hayatını kaybedenlerin sayısı 170’i geçti. Teknoloji dendiğinde akla ilk gelen ülke olan Çin’de böylesine ciddi bir salgın sorunu baş göstermişken teknoloji devi firmalar da alarma geçti. Google başta olmak üzere Amazon, Microsoft ve daha birçok firma Çin ofislerini geçici olarak kapattığını duyurdu.

İlginizi çekebilir: 1500 – 2000 TL Arası En İyi Akıllı Telefon Tercihleri

Diğer taraftan Toyota firmasının da Çin’deki üretim merkezlerini en az 9 Şubat 2020 tarihine kadar kapalı tutacağı belirtiliyor. Çin’in Wuhan kentinden yayılan bu korkutucu virüs, dünyanın birçok ülkesinde de her geçen gün kendisini göstermeye devam ediyor. Ülkemizde şimdilik tespit edilmemiş olan koronavirüs için Sağlık Bakanlığı da alarma geçmiş durumda.

Birçok tüketici, bu dönemde AliExpress ve Banggood gibi Çin menşeili alışveriş sitelerinden sipariş vermemeyi tercih ediyor. Salgın sürerken Çin’in ne kadar zarara uğradığını tahmin etmek hiç zor değil. Kulislerde bu virüsün uluslararası bir saldırı olup olmadığına dair komplolar da sıkça tartışılıyor. Ne dersiniz, sizce bu virüs hızla büyüyen Çin’in ticaretine vurulmuş bir darbe olabilir mi? Yorumlarınızı bekliyoruz.