Lenovo Lemon 3, Xiaomi Redmi 3 ile aynı fiyata satılacak

Lenovo Lemon 3 orta sınıf Android akıllı telefon, 105 dolarlık fiyatıyla ve gelişmiş teknik özellikleriyle Xiaomi Redmi 3’e meydan okuyor

2016 yılı, Çinli Android akıllı telefon üreticilerinin “105 dolar” savaşının başlangıcı olarak kayıtlara geçecek. Pazartesi günü duyurulan Xiaomi Redmi 3, 105 dolar civarındaki fiyatına rağmen 4100 mAh kapasiteli dev batarya, 8 çekirdekli işlemci ve 13 megapiksel arka kamera sunuyordu. Bugün karşılaştığımız Lenovo Lemon 3, benzer teknik özellikleri aynı fiyatla sunmasıyla dikkat çekiyor.

Lenovo’nun 100 dolarlık akıllı telefon rekabetine katılmamak gibi bir lüksü yok. Dünya çapında en fazla akıllı telefon satan 5 marka arasına katılan Lenovo, Xiaomi ve Huawei gibi Çinli markalarla birlikte sektörün iki devine meydan okuyor. Apple ve Samsung’dan pazar payı kapmak adına çılgınlık derecesine varan atılımlar yapan 3 Çinli markanın rekabeti teknoloji tüketicilerine yarıyor. Dolayısıyla, bu yıldan itibaren 100 dolar veya daha ucuz fiyata harika özellikler sunan cihazlarla karşılaşmaya alışmanızda fayda var.

lenovo lemon 3 teknik ozellikler fiyat (2)

Lenovo Lemon 3, teknik özellikleriyle orta sınıfın üst sınırını zorluyor

Lenovo Lemon 3’ün 5 inç boyundaki kapasitif dokunmatik IPS ekranı, Xiaomi Redmi 3’ten daha yüksek görüntü kalitesinde çalışıyor. Redmi 3’ün 720p HD ekran çözünürlüğüne fark atan Lemon 3, 1080p Full HD görüntü paneliyle donatılıyor. Bununla birlikte Lenovo’nun yeni orta sınıf akıllı telefonu Xiaomi’nin yeni cihazından daha düşük kapasitede batarya ile donatılıyor. Akıllı telefonun değiştirilebilir pili 2750 mAh enerji sağlıyor.

Lenovo Lemon 3, 2 GB RAM ve  microSD hafıza kartıyla genişleyen 16 GB eMMC depolama alanıyla donatılıyor. Sekiz çekirdekli 64-bit Qualcomm Snapdragon 616 mobil çipsetten güç alan cihaz, çift SIM desteği sunuyor ve 4G LTE mobil internet altyapısıyla uyumlu.

lenovo lemon 3 teknik ozellikler fiyat (3)

Lemon 3’ü Türkiye’de göremeyebilirsiniz

Çift hoparlörlü Dolby ses sistemli orta sınıf Android akıllı telefonun Türkiye’deki temin edilebilirliği henüz kesinleşmedi. 5 megapiksel selfie kamerası ve 13 megapiksel arka kamera içeren akıllı telefonun Çin’de 105 dolar fiyatla satılacak olmasını kıskanmadan edemiyoruz.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.