Galaxy J1 2016 yılı için yenilendi, Dubai’de satışa sunuldu

Samsung Galaxy J1 2016 giriş seviyesi Android akıllı telefon, Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki teknoloji marketlerde görüntülendi

Samsung’un ekonomik akıllı telefon modelleri, görkemli tanıtım etkinlikleriyle görücüye çıkanüst düzey Galaxy S ya da Galaxy Note serisinin aksine sessizce piyasaya sürülürler. Türkiye’nin en popüler Android modelleri arasında yer alan Galaxy J1 2016 da bu alışkanlığı bozmadı. 2016 yılı için yenilenen teknik özellikleriyle daha cazip bir cihaz haline gelen Galaxy J1 2016, Birleşik Arap Emirlikleri’nde satışa sunuldu.

Galaxy J1 2016’nın modem yongası Türkiye’de Nisan ayında başlayacak 4.5G internet hizmetiyle uyumlu

Cihazın şimdiye dek tek bir fotoğrafı paylaşıldı. Akıllı telefonun kazandığı yeni teknik özellikleri de bu fotoğraf sayesinde öğreniyoruz. Android 5.1.1 Lollipop işletim sistemli ürün, geçtiğimiz yıla kıyasla daha gelişmiş bir işlemciyle ve daha fazla RAM ile donatılıyor. 1,3 GHz dört çekirdekli uygulama işlemcisi, 1 GB RAM ve 8 GB ROM içeren 4G LTE Samsung Galaxy J1 2016, önceki modelle aynı görüntü kalitesini sergiliyor. Yeni ve ucuz Galaxy Android’in 4,5 inç Super AMOLED ekranı yalnızca WVGA (480×800) çözünürlükte.

Ekonomik giriş seviyesi Samsung Galaxy J1 2016'nın teknik özellikleri ve fiyatı Birleşik Arap Emirlikleri'nde ortaya çıktı.

Akıllı telefon, 2 MP selfie kamerası ve sadece 5 MP arka kameraya sahip. Ürünün görüntüleme kalitesinin mobil fotoğrafçılığa gönül verenler için ideal sayılmayacağını tahmin etmek zor değil. Cihazın pil ömrü de Android cihazlar için sınır değeri yakalıyor. Dubai’de 499 Dirhem (yaklaşık 410 TL) fiyatla satılan akıllı telefon 2050 mAh kapasiteli piliyle 1 günlük kullanım süresi sunuyor.

Galaxy J1 2016’nın özellikleri giriş seviyesi için yeterli fakat 105 dolarlık Çinli fiyat/performans canavarlarıyla rekabet edemeyecek kadar zayıf

Samsung Galaxy J1 2016 fiyatı ile avantajlı fakat Çin’in canavarlarıyla aşık atamayacak kadar zayıf. Güney Koreli üreticinin geliştirdiği en ucuz Android’lerden biri olan cihaz, yalnızca 105 dolara satılmalarına rağmen orta sınıf teknik özelliklerle donatılan Lenovo Lemon 3 ve Xiaomi Redmi 3 gibi canavarların karşısında sönük kalıyor.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.