Lenovo Z6 Pro çok yakında tanıtılacak

Lenovo Z6 Pro kamera performansıyla çok konuşulan bir akıllı telefon olacak gibi görünüyor. Lenovo bu cihazı yarın (26.03.2019) tanıtacak.

Lenovo, Z5 ve Z5 Pro akıllı telefonlarını 2018’in Aralık ayında tanıtmıştı. Bu akıllı telefonlar Türkiye’de satışa çıkmadı ama akıllı telefon tutkunları için heyecan verici cihazlar olmuşlardı. Lenovo şimdi yeni nesil Z6 Pro akıllı telefonuyla ilgili duyuru yapmaya hazırlanıyor. Lenovo Başkan Vekili Chang Cheng, Lenovo Z6 Pro‘nun, yarın yani 27 Mart’ta küresel olarak tanıtacağını açıkladı. Hyper Vision kamera sensörü bu cihazın en büyük cazibesi olacak. Lenovo Z6 Pro kamera konusunda büyük rakiplere kafa tutacak.

Lenovo Z6 Pro

Telefon 5G bağlantısı ile gelebilir, ancak cihazın 4G seçenekli bir varyantı da olabilir. Z6 Pro’nun selefi konumundaki Z5 Pro, Snapdragon 710 yongasetiyle piyasaya çıktığı asıl güçlü özellikler Z6 Pro GT’ye saklanıyor olabilir. Yarın Lenovo firmasının sadece Z6 Pro’yu mu yoksa Z6 Pro GT ile birlikte Z6 Pro’yu mu tanıtacağını henüz bilemiyoruz.

Lenovo Z5 Pro özelliklerini hatırlayalım

Lenovo’nun selefi Lenovo Z5 Pro, ekran parmak izi okuyucusu ve 3.350 mAh batarya ünitesi ile donatılmıştı. Telefon Çin’de iki farklı depolama seçeneğiyle satışa sunulmuştu. Z5 Pro’nun bellek seçenekleri 64 GB depolama / 6 GB RAM ve 128 GB depolama / 6 GB RAM şeklindeydi. Z5 Pro 16 MP Sony IMX 576 birincil sensör ve 24 MP ikincil sensör içeren çift kamera kurulumuna sahipti. Ön tarafta ise 16 MP + 8 MP sensör vardı. Z6 Pro tüm bu özellikleri geride bırakacak gibi görünüyor. Bakalım yarın Lenovo nasıl bir akıllı telefon tanıtacak hep birlikte göreceğiz.