Xiaomi Super Charge Turbo teknolojisi 4000 mAh pili 17 dakikada şarj ediyor!

Çinli akıllı telefon üreticileri hızlı şarj teknolojisinde sınırları zorluyor. Xiaomi Super Charge Turbo teknolojisi 4000 mAh kapasiteli pili sadece 17 dakikada dolduruyor.

Piyasada yüksek kapasiteli pile sahip üst düzey Android telefonların neredeyse hepsinde hızlı şarj teknolojisi bulunuyor. Bu teknolojiyi kimi markalar makul watt değerlerinde kullanırken başta Çinli firmalar olmak üzere birçok firma sınırları zorlamayı tercih ediyor. Xiaomi de sınırları zorlayanlar arasına dahil olacak gibi görünüyor. Bugün YouTube’da paylaşılan ve sayfamızın üst kısmından izleyebileceğiniz videoda görülebileceği üzere Xiaomi, Oppo’nun 50W hızlı şarj teknolojisini ikiye katlayacak yeni teknolojisi Super Charge Turbo’yu tanıttı.

Xiaomi Super Charge Turbo teknolojisi 4000 mAh pili 17 dakikada şarj ediyor!

Xiaomi’nin 100W hızlı şarj teknolojisi 4000 mAh kapasiteli dev bir bataryayı sadece 17 dakikada şarj edebiliyor. Şu an piyasadaki akıllı telefonlar göz önünde bulundurulduğunda bu alanda rekortmen firma Oppo’ydu. Oppo’nun 50W hızlı şarj teknolojisi birçok kişi için dudak uçuklatıcı bir teknolojiydi. Görünen o ki artık Çinliler sadece diğer Çinli firmalarla rekabet ediyor. Bakalım hızlı şarj konusunda diğer firmalardan da böyle iddialı bir atak görebilecek miyiz.

İlginizi çekebilir: Şarjı en uzun giden akıllı telefonlar