LG Dünyanın İlk 1ms IPS Oyun Monitörlerini Tanıttı

LG firması monitör üretme konusunda ne kadar ileri seviyede olduğunu 1ms IPS oyun monitörleriyle gösterdi. Oyunculara yeni üst düzey IPS monitörler geliyor.

1ms tepki süresi üst düzey oyun monitörü satın almak isteyenler için vazgeçilmez özelliklerden biridir. Ancak bu özelliğe sahip olmanın bedeli, düşük görüş açısı ve düşük renk kalitesi olarak ödenir. Mevcut teknolojiyle piyasadaki 1ms monitörlerin hepsi TN ve VA panellerle geliyordu. Ta ki LG firması E3 2019 konferansında yeni Nano IPS monitörlerini tanıtana dek. Güney Koreli teknoloji devi LG, iki yeni Nano IPS monitörünü tanıttı ve dünyanın ilk 1ms tepki süreli IPS oyuncu monitörleri ortaya çıkmış oldu. Üstelik bu monitörlerin tazeleme hızı 144Hz seviyesinde. Hatta bu tazelem hızı overclock (hız aşırtma) ile 175Hz‘e kadar yükseltilebiliyor.

İlginizi çekebilir: Opera GX Oyuncular İçin Tasarlanan İlk İnternet Tarayıcısı Oldu

Bu Nano IPS teknolojili monitörlerin en büyük avantajı, TN ve VA panellerin performansını IPS kalitesinde yansıtacak olması. IPS ekran panelleri 178/178 derece geniş görüş açısı ve çok daha yüksek renk doygunluğuyla oyun oynatabiliyor. Bu doğrultuda ekran kartı iyi seviyede olanlar için adeta bir görsel şölen yaşanıyor.

LG‘nin 38GL950G ve 27GL850 ko adlı iki yeni monitörü 144Hz (overclock ile 175Hz) tazeleme oranına, %98 DCI-P3 renk gamutuna (%135 sRGB), DisplayPort ve HDMI yuvalarına sahip. Monitörlerden biri 38 inç, biri 27 inç ekran boyutuna sahip. 1 Temmuz 2019 tarihinde yurt dışında piyasaya çıkacağı belirtilen monitörlerin fiyatları duyurulmadı. Eğer bu monitörler ülkemize gelirse çok yüksek fiyatlar görmeye hazırlıklı olun.