LG Evde Sebze Yetiştirmeyi Sağlayacak Ev İçi Bahçe Cihazı Tanıtacak

LG firması CES 2020’de evinizi sebze bahçesine çevirecek bir ev içi bahçe cihazı tanıtacak. Gelecekte tarımı evde mi yapacağız?

Basın Bülteni – LG Electronics (LG), gün geçtikçe gelişen kapalı bahçe hareketine ilk kez giriş yaprak CES 2020’de bir kapalı bahçe cihazını tanıtacak. LG, kullanıcıların evlerinde besin açısından zengin ve sağlıklı yeşillikler yetiştirmesine yardımcı olmak için devrim niteliğinde bir cihaz sunuyor. Yerleşik sütun tipi LG Column Garden iç mekan bahçe cihazında, gelişmiş ışık, sıcaklık ve su kontrolünün yanı sıra, kullanışlı hepsi bir arada tohum paketleri ve bir büyüme izleme uygulaması bulunuyor.

İlginizi çekebilir: En İyi Küçük Ekranlı Akıllı Telefonlar (2019)

LG’nin iç mekan bahçecilik aletleri, acemi bir kişinin bile bahçıvanlıktan zevk almasını ve eğlenmesini sağlıyor. Yiyeceklerinin içinde tam olarak ne olduğunu ve nereden geldiğini bilmek ve gönül rahatlığıyla tüketmek isteyen dünya çapındaki milyonlarca tüketici için tasarlanan LG’nin iç mekan bahçecilik aletleri, daha sağlıklı, daha yeşil bir yaşam tarzı izlemek isteyen herkesin yıl boyunca canlı, taze otlar ve sebzeler yetiştirmesine olanak sunuyor.

LG Evde Sebze Yetiştirmeyi Sağlayacak Ev İçi Bahçe Cihazı Tanıtacak 2

Cihaz esnek modüller kullanarak, yalıtımlı kabin içindeki sıcaklığı günün saatiyle tam olarak eşleştirerek optimum dış ortam koşullarını çoğaltıyor. LED ışıklar, hava sirkülasyonu ve fitil bazlı su yönetimi sağlayarak, tohumların hızlı bir şekilde ürüne dönüşmesine olanak tanıyor. Gelişmiş bahçe sistemi 24’e kadar hepsi bir arada tohum paketini yetiştirebiliyor. Bu da, evde yetiştirilen sağlıklı besinlerle yapılacak dört kişilik bir aile yemeği için yeterli oluyor.

LG’nin cihaz teknolojilerindeki liderliği ve uzmanlığı, iç mekan bahçe kültivatöründe de devam ediyor. Otomatik bahçe çözümünün önemli bir bileşeni, LG’nin bitki paketlerinin ihtiyaç duyduğu tam su miktarını eşit olarak dağıtan sirkülasyonlu olmayan su tedarik teknolojisi olarak kabul ediliyor. Bu teknoloji, yosun büyümesini önlemenin yanı sıra, doğal bitkilerin ve yaprak sebzelerin yetişebileceği temiz ve hijyenik bir ortam sağlayarak hoş olmayan kokuları önlüyor. Tamamlayıcı akıllı telefon uygulaması ise, kullanıcıların bitkilerini izlemesine yardımcı oluyor ve her seferinde başarılı bir hasat sağlamak için süreç boyunca her adımda rehberlik sunuyor. Organik yosun ve gübre içeren hepsi bir arada tohum paketleri, hemen dikim için tasarlanmış durumda. Paketlerin içerisinde aralarında marul, roka, hindiba ve fesleğen de içeren 20 farklı bitki çeşidinden oluşuyor.

LG Evde Sebze Yetiştirmeyi Sağlayacak Ev İçi Bahçe Cihazı Tanıtacak 3

LG Beyaz Eşya ve İklimlendirme Çözümleri Şirketi Başkanı Song Dae-hyun, “Günümüzde giderek daha fazla tüketici vejetaryen ve vegan yaşam tarzını benimsiyor. LG olarak bu eğilime katkıda bulunmak bizim için önemliydi. İlk iç mekan bahçe çözümümüz, LG’nin ev aletlerinde yeni bir paradigmasını temsil ediyor ve tüketicilerin kendi yemeklerini yetiştirme sevinci sunarken, LG’nin genel hayatı daha iyi hale getirme hedefiyle paralellik gösteriyor” dedi.

LG’nin ilk ev içi bahçe cihazı 7-10 Ocak tarihleri arasında, CES 2020 sırasında, Las Vegas Kongre Merkezi Merkez Salonu’nda 11100 numaralı LG standında sergilenecek. #LGCES2020‘yi kullanarak LG’nin tüm CES etkinliklerini ve duyurularını sosyal medyada takip edebilirsiniz.