LG G5 prototipi sızdırıldı

LG’nin merak uyandıran yeni amiral gemisi akıllı telefonu LG G5, yepyeni sızıntı fotoğraflarıyla karşınızda.

Şu sıralar akıllı telefon pazarı için fırtına öncesi sessizlik yaşanıyor. Şubat 2016 itibarıyla aşağı yukarı tüm akıllı telefon üreticileri, yepyeni üst düzey modellerini gün ışığına çıkaracak. Bu sıcak süreçte LG tarafından tanıtılması beklenen LG G5, yeni sızıntı fotoğraflarla İnternet aleminde ses getirdi. Droid-Life.com tarafından paylaşılan yeni fotoğraflar, eğer gerçekten LG G5’i yansıtıyorlarsa telefonun bazı yeni detayları açıklığa kavuşmuş bulunuyor.

Fotoğraflarda ilk dikkat çeken detay, arka kısımda bulunan çift kamera modülü. 16MP çözünürlüklü ana kameraya sahip olması beklenen LG G5, ikinci kamerasında 8MP çözünürlük sunacak. İleri seviye odaklama özelliklerini getirmesi beklenen ikinci kamera, bu telefonun çok düşük ışıklı ortamlarda bile sorunsuzca görüntü kaydedebilmesini sağlayacak.

LG G5

Arka kısımda ayrıca parmak izi sensörü olduğu da dikkat çeken detaylar arasında. Kamera sensörlerinin hemen altında bulunan yuvarlak bölüm, henüz kesinleşmiş olmasa da parmak izi okuyucuyu andırıyor.

lg-g5-prototip-cihaztv-yanlar

Bunların dışında kasanın metal olması, sağ yanda microSD kart ve SIM kart çekmecesinin bulunması, sol yanda ses ayarlama tuşlarının bulunması ve USB Type-C yuvasının telefonun altında yer alması fotoğraflar doğrultusunda dikkat çeken detaylar arasında.

lg-g5-prototip-cihaztv-alt

Görünen detayların ardından gelelim söylentilere dayalı teknik bilgilere. Eğer sızdırılan bilgiler doğruları yansıtıyorsa LG G5’in boyutları 149,4 x 73,9 x 8,2 mm olacak. LG G4’ten daha dar olması beklenen akıllı telefon, 5,6 inç QHD ekranla gelecek. Telefon gücünü Qualcomm Snapdragon 820 yongasetinden alacak ve 8MP ön kamerayı bünyesinde barındıracak.

LG G5‘in 21 Şubat 2016 tarihinde, Mobile World Congress 2016 etkinliği dahilinde Barselona’da tanıtılması bekleniyor. Konu hakkında daha fazla gelişme için gözünüz Cihaz.TV‘de olsun.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.