LG G5 UX 5.0 arayüzü, tasarımı ve özellikleri

LG G5 UX 5.0 arayüzünün özellikleri ilan edildi, bu tasarımın Android 6.0 Marshmallow’un üzerine ne gibi yenilikler eklediğini görelim

LG G5, 12 Nisan 2016 günü Türkiye’de tanıtılacak. Yurdumuzdaki birçok teknoloji mağazasında yapılan ilanlar, G5’in çıkış tarihi olarak 20 Nisan 2016’yı işaret ediyor.

Cihazın birçok güçlü özelliğe sahip olacağını çoktandır biliyoruz. Modüler yapıdaki G5, 2 modül ve 4 aksesuar olmak üzere toplamda 6 “arkadaş” ile zenginleştirilecek. Akıllı telefonun bataryası kolayca değiştirilebilecek. Cihazın kalbindeki Qualcomm Snapdragon 820 mobil işlemci ve 4 GB LPDDR4 RAM yüksek performans sunacak. Çift sensörlü 16MP + 8 MP arka kamera da ultra geniş açılı fotoğraf çekmeyi sağlayacak.

lg-g5-ux-5-0-lg-friends-manager

Cihazın gelişmiş bileşenlerine hükmeden LG UX 5.0 arayüzünün yetenekleriyse şimdiye dek gizli tutulmuştu. Şirketin resmi YouTube kanalında yayımlanan yeni video, Android 6.0 Marshmallow işletim sisteminin rahatlığını sunan bu arayüzün özelliklerine ışık tutuyor.

lg-g5-ux-5-0-ozellikleri-2

Arayüzün tasarımında kolay kullanım ve sadelik ön planda tutuluyor. Sunulan özellikler 3 başlıkta inceleniyor. Videoyu mutlaka izleyin.

lg-g5-ux-5-0-ozellikleri

UX 5.0 özellikleri

  • Eğlence: Aksesuar yöneticisi
  • Gelişmiş görsel deneyim: Otomatik özçekim, kolaj fotoğraf, resmi öne çıkarma, film etkisi katan efektler
  • Kolay erişim:  Basitleştirilmiş ana ekran, Sağlık, Akıllı doktor, Dünya Saati, Kolay Yedekleme

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.