LG Ray, 8MP selfie kameralı giriş sınıfı Android akıllı telefon

LG’nin yeni Android akıllı telefonu LG Ray, giriş seviyesi bir cihaz olmasına rağmen büyük boy HD ekran ve yüksek çözünürlüklü selfie kamerası sunuyor

LG Electronics, yeni akıllı telefonu LG Ray‘i 3G mobil internet altyapısına sahip pazarlarda satışa sunmayı planlıyor. Ekonomik bir cihaz olacağı belirtilen LG Ray, bu haftadan itibaren Latin Amerika ülkelerinde piyasaya sürülecek. Akıllı telefonun ilerleyen dönemde dünyanın diğer bölgelerine sunulması hedefleniyor.

lg-ray-giris-seviyesi-android-teknik-ozellik-cikis-tarihi (3)

5,5 inç 720p HD kapasitif dokunmatik ekranla donatılan LG Ray, 9,8 mm kalınlıktaki metal görünümlü gövdesiyle giriş sınıfı ile orta sınıf arasında kalan bir cihaz. Android 5.0 Lollipop işletim sistemli ürünün sekiz çekirdekli 1,4 GHz mobil işlemci içereceği söyleniyor. LG Ray, 1 GB RAM’in yanı sıra microSD hafıza kartıyla genişletilen 16 GB dahili hafızaya sahip.

lg-ray-giris-seviyesi-android-teknik-ozellik-cikis-tarihi (1)

Giriş seviyesinin en yüksek çözünürüklü selfie kamerası bu cihazda. LG Ray’in 8 megapiksel ön kamerası, 13 megapiksel LED flaşlı arka kamerayla destekleniyor. 3000 mAh çıkarılabilir batarya içeren akıllı telefonun Türkiye’deki temin edilebilirliği ve fiyatı henüz ilan edilmedi.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.