PlayStation 4, Xbox One ve Wii U’nun toplamından fazla satıldı

Sony PlayStation 4 (PS4) eğlence sisteminin dünya çapındaki toplam satışları rekor düzeye ulaştı

Sony PlayStation 4, dünya çapında en çok satılan yeni nesil konsol olma ünvanını elde etti. Cihazın dünya çapındaki toplam satış miktarı, 22 Kasım itibarıyla toplamda 30,2 milyon adet olarak belirlendi. Bu rakam, şu ana dek satılan Xbox One ve Wii U konsolların toplamından daha fazla. Vgchartz‘a göre, Xbox One şu ana dek yalnızca 15,59 milyon adet satılırken, Wii U ise 10,86 milyon satış rakamıyla sınırlı kaldı.

PS4, PlayStation® donanım tarihinin en hızlı ve en güçlü büyümesini sergilemeye devam ediyor (Basın Bülteni)

PS4, oyun severlerin aynı yüksek kaliteli dijital eğlence deneyimlerinin tadını her yerde çıkartabilmesine imkân veren tek tip bir sistem. Sony PlayStation 4 platformu, sürdürdüğü hızlı gelişim ile, cazip eğlence deneyimleri sağlama temelini daha da güçlendiriyor. PS4 sistemi hala dünya çapında 124 ülke ve bölgede temin edilebiliyor.

sony-playstation-4-dunya-capinda-30-milyon-kullaniciya-eristi-3

Kullanıcılar, bu sevilen platform üzerinde disklere kayıtlı veya dijital olarak indirilen oyunlardan PlayStation®Plus üyelik hizmeti, video, müzik ve TV içeriği akıtım uygulamaları gibi PlayStation™Network üzerinde bulunan çeşitli hizmetlere kadar çok sayıda sunum arasından seçim yapabiliyorlar. İçerik ve hizmetler daha da zenginleştikçe, dünyanın dört bir yanındaki 30,2 milyon PS4 sahibi oyun ve eğlence içeriklerinin başında daha fazla zaman geçiriyor.

Sony Computer Entertainment Inc. Başkan ve Global CEO’su Andrew Housesürdürdükleri büyük başarıyla ilgili görüşlerini “Dünyanın dört bir yanındaki oyun severlere, iki yıl önceki lansmandan bu yana oyun oynamak için en iyi yer olarak PS4’ü seçmeyi sürdürdükleri için gerçekten minnettarız. Kendimizi, kullanıcılara heyecan verici oyun ve eğlence hizmetleri sağlamaya adıyoruz. Ortaklarımızın desteği sayesinde, PS4 oyun ve interaktif eğlencede inovasyon açısından temel platform olmaya devam ediyor.” sözleriyle ifade etti.

sony-playstation-4-dunya-capinda-30-milyon-kullaniciya-eristi

PS4 sisteminin oyun portföyü, DRAGON QUEST BUILDERS (SQUARE ENIX CO., LTD.), Ryu Ga Gotoku KIWAMI (SEGA Games Co., Ltd.), Bloodborne The Old Hunters Edition, Gravity Rush Remastered, ve Uncharted 4: A Thief’s End (SCE Worldwide Studios) gibi merakla beklenen oyunlar ile yılbaşı dönemi ve sonrasında da genişlemeye devam edecek. Bağımsız geliştiriciler de PS4 için GALAK-Z (17-BIT) ve Super Time Force Ultra (Capybara Games) gibi yenilikçi yeni oyunlar sunmayı sürdürecek.

Sony, sadece PlayStation üzerinde mümkün olan eğlence deneyimleri sunmak üzere PS4 dünyasını genişletmeye devam edecek.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.