LG V10 çift ekranlı Android Güney Kore’de satışa çıktı

LG V10’un Güney Kore’deki fiyatı belli oldu. Cihazın teknik özelliklerini ve Türkiye çıkış tarihini hatırlayalım.

Güney Korenin en ünlü akıllı telefon markaları arasında yer alan LG, çift ön kameralı ve çift ekranlı Android modelini satışa sundu. İlk olarak Güney Kore’de piyasaya sürülen LG V10 tam 680 dolar fiyattan görücüye çıktı. Cihazın ilerleyen dönemde ABD, Avrupa Birliği ve Türkiye’de de satılacağı söyleniyor.

Geçtiğimiz hafta elimize ulaşan LG V10 basın bülteni, cihazın Türkiye’de Kasım ayından itibaren satışa sunulacağını belirtiyordu. Fakat, ürünün fiyat bilgisi hakkında malumat sunulmamıştı. 680 dolarlık LG V10 fiyat olarak Güney Kore için bile oldukça pahalı.

Cihazın Türkiye’de LG G4’ten daha yüksek fiyatla satılacağından şüpheniz olmasın. Şimdiden uyaralım, parmak izi okuyuculu LG V10‘a sahip olmak için en azından 2500 TL’yi gözden çıkarın.

en-iyi-kamera-lg-v10

5,7 inç 2K IPS Quantum dokunmatik ekranlı LG V10, sosyal ağ uyarılarını ve bildirimleri 2 inçlik minik ekranında gösteriyor. Cihaz, LG G4 ile aynı işlemciyi paylaşıyor. Akıllı telefon, Qualcomm Snapdragon 808 alt çekirdekli işlemci içeriyor, 4 GB RAM, 64 GB dahili hafıza ve microSD desteği sunuyor.

Ön yüzünde yer alan 2 adet 5 megapiksel selfie kamerası sayesinde 120 derecelik geniş özçekimler yakalayan cihaz, 16 megapiksel arka kamerasıyla 4K video çekiyor. Bütün bu özelliklerinin üzerine LG Android 3000 mAh çıkarılabilir pille donatılıyor.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.