Meizu firması 2015’te 20 milyon sınırını aştı

Çinli akıllı telefon üreticisi Meizu, 2015 yılını büyük bir başarıyla kapatıyor. Firma bu yıl 20 milyon sınırını aşmayı başardı.

Çin’in mobil cihaz üreticileri hızla büyüyor ve gelişiyor. Bir zamanlar sadece ucuzluklarıyla öne çıkan Çin malı akıllı telefonlar, artık fiyat performans konusunda iddialı, metal kasalı ve yüksek kaliteli olabiliyorlar. Çin’in ilgi çeken firmaları arasında Meizu da üst sıralarda yer alıyor. Hızlı bir yükseliş içerisinde olan firma, Gizmochina tarafından aktarılan bilgilere göre 2015 yılı içerisinde 20 milyondan fazla akıllı telefon sattı. Çinli marka geçtiğimiz yıla oranla %350 büyüyerek fiyat/performans avantajının gücünü tüm dünyaya gösterdi. 2015 yılında özellikle Blue Charm serisiyle büyük yükseliş yaşayan Meizu firması, 2014 yılında 4,4 milyon akıllı telefon satmıştı.

Meizu Blue Charm

2016 yılı için büyük hedefler peşinde olduğu belirtilen firmanın, önümüzdeki sene içerisinde 25 milyondan fazla akıllı telefon satması öngörülüyor. Meizu, Samsung ve Apple gibi firmalarla karşılaştırıldığında halen çok küçük kalsa da, mevcut satış rakamlarıyla Sony ve Microsoft’a çok yakın bir pazar payına sahip. Görünen o ki ilerleyen yıllarda Çinli teknoloji firmalarının daha da yukarılara çıkışını izleyeceğiz.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.