Huawei P9 üst sınıf Android’in teknik özellikleri sızdırıldı

Huawei P9’un sızdırılan teknik özelliklerine bakılırsa, 2016 yılının en iddialı Android akıllı telefonlarından biri bizleri bekliyor

Çinli akıllı telefon markaları, muadil ürünlerle girdikleri teknoloji sektöründe kısa sürede yükseldiler ve şimdi bu alana yön veriyorlar. Çin’in en popüler akıllı cihazlarından bazılarına imza atan Huawei, 2016 model üst düzey Android‘ini sessiz sedasız geliştiriyor. Türkiye’de de satışa sunulan Huawei P8’in devamı niteliğinde olacağı iddia edilen bu cihazı büyük bir ihtimalle Huawei P9 ismiyle tanıyacağız.

Ekim ayında sızdırılan görüntüler, çift arka kameralı bir Android ile karşı karşıya olduğumuzu işaret ediyordu. İçeriklerinde Çinli teknoloji ürünlerine ağırlık veren teknoloji yayını XiaomiToday‘de yazılanlara göre Huawei P9, sıradışı kamera teknolojisinin yanı sıra güçlü sistemiyle dikkat çekecek. 5,2 inç 2K AMOLED ekranla donatılacağı söylenen akıllı telefonun 4 GB RAM ve 8 çekirdekli 64-bit Huawei Kirin 950 mobil işlemci içereceği belirtiliyor. Aynı mobil yonga seti, CES 2016 tüketici elektroniği fuarında sergileneceği ilan edilen 6 inç Full HD ekranlı Huawei Mate 8’e de güç veriyor.

Huawei P8'in yerine geliştirilen Huawei P9 Android akıllı telefonun teknik özellikleri sızdırıldı

Huawei P9’un çift sensörlü arka kamera sisteminin çözünürlüğü şimdilik gizli tutuluyor. Bununla birlikte bu kameraya çift LED flaş ünitesinin eşlik edeceği söyleniyor. Android 6.0 Marshmallow işletim sistemli akıllı telefonun çıkış tarihini, detaylı teknik özelliklerini ve fiyatını öğrenmek için 2016 yılına kadar beklemek zorunda kalacağız.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.