MediaTek, Meizu Pro 6 için 10 çekirdekli işlemci üretti

Meizu Pro 6 üst düzey Android akıllı telefon, MediaTek Helio X25 10 çekirdekli mobil işlemciden güç alacak.

Meizu Pro 6 Android akıllı telefonun 10 çekirdekli işlemcisini diğer cihazlarda göremeyeceksiniz

Çin kökenli akıllı telefon markaları, dünyanın en iddialı mobil cihazlarından bazılarını geliştirmeye başladılar. Örneğin Şubat ayında Barselona’da düzenlenen Mobile World Congress 2016 etkinliğinde sergilenenen Xiaomi Mi 5, aynı fuarda tanıtılan LG G5 ve Galaxy S7 gibi cihazlara rahatlıkla rakip olacak güçte. Bugün duyurulan Meizu Pro 6, yalnızca kendisine özel tasarlanan 10 çekirdekli MediaTek Helio X25 işlemcisiyle biraz evvel bahsettiğimiz tüm ürünlere meydan okumaya hazırlanıyor.

MediaTek Helio X25, geçtiğimiz yıl duyurulan 3 katmanlı ve 10 CPU çekirdeği içeren Helio X20 çipsetin yenilenmiş modeli niteliğinde. X25’e güç veren ARM işlemci çekirdekleri, önceki model ile bire bir aynı. Üç katmanlı mimari, yüksek performans ve enerji tasarrufu gereksinimlerine bir arada cevap vermeyi vaat ediyor.

meizu-pro-6-mediatek-helio-x25

İşlem gücünün zirveye taşınması gereken durumlarda, 2,5 GHz’e kadar frekansta çalışan 2 adet Cortex A72 CPU çekirdeği devreye giriyor. Geri kalan görevlerse daha düşük hızda sınırlandırılan dörtlü Cortex A53 kümeleri tarafından üstleniliyor. Bu çipsetin grafik yongası da oldukça iddialı. Helio X25’in GPU modülünün 850 MHz’de sınırlandırılacağı belirtiliyor.

Üretici, Meizu Pro 6 teknik özellikleri hakkında detaylı bilgi sunmaktan kaçınıyor. Android akıllı telefonun ekran boyu, görüntü çözünürlüğü, kamera özellikleri toplantıda belirtilmiyor. Bununla birlikte, cihazın en üst konfigürasyonda 6 GB RAM ve 128 GB dahili hafıza sunacağı açıklanıyor.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here