Vivo XPlay 5, Xiaomi Mi 5, LG G5 ve Galaxy S7’yi geçti

Snapdragon 820 işlemcili Vivo XPlay 5, Xiaomi Mi 5, LG G5 ve Galaxy S7 telefon modellerinin AnTuTu platformundaki test sonuçlarını biliyor muydunuz?

Mobil Dünya Kongresi 2016’da gözler Snapdragon 820 mobil işlemcide ve bu çipsetten güç alan Asyalı canavarlardaydı. Güney Koreli Android 6.0 amiral gemileri LG G5, Samsung Galaxy S7 ve S7 edge, akıllı telefona ilgi duyan ve teknoloji gündeminden kopmayan tüketicilerin hayallerini süslüyor. Mobil Dünya Kongresi’nde tanıtılan 3 cihaz, etkileyici tasarım, yüksek malzeme kalitesi ve güçlü teknik özelllikler gibi ayrıcalıklı niteliklerle donatıldılar. Fakat üçlünün sektördeki en yüksek performanslı akıllı telefonlar olacağından şüpheliyiz. Çinliler bu yıl da benchmark rekorları kırmaya doymuyor. Vivo XPlay 5 ve Xiaomi Mi 5 isimli yeni nesil Çinli Android akıllı telefonlar, AnTuTu test platformunda LG G5 ve S7/S7 edge modellerine fark atmayı başarıyor. Gelin bu cihazların şimdiye dek paylaşılan AnTuTu skorlarına göz atalım.

Samsung Galaxy S7 – 125288

samsung-galaxy-s7

Dünya çapında en fazla akıllı telefon satan teknoloji markası konumundaki Samsung, yeni amiral gemisi Galaxy S7’de iki işlemci tercih ediyor. Cihazın ABD’de satışa sunulması planlanan versiyonu Qualcomm Snapdragon 820 mobil işlemciden güç alıyor. Türkiye’nin de aralarında bulunduğu diğer pazarlarda temin edilen S7 ve S7 edge modelleri, Exynos 8890 mobil çipset içerecek.

samsung-galaxy-s7-qualcomm-snapdragon-820-antutu

AnTuTu platformunun Weibo hesabında paylaşılan bir iletide, sekiz çekirdekli Exynos 8890 işlemcili S7’nin dört çekirdekli Snapdragon 820’li modelden yaklaşık %10 daha düşük skor elde ettiği açıklanmıştı. İki işlemci arasındaki skor farkı, arkadaşlarıyla benchmark yarıştırmaktan zevk alan kullanıcıları üzebilir. Yine de Güney Koreli üreticinin yeni nesil üst düzey akıllı telefonunun tam bir canavar olduğundan şüpheniz olmasın.

LG G5 – 133054

lg-g5-official-cihaztv

Güney Kore kökenli teknoloji markalarından LG, akıllı telefon ürünlerinde çıkarılabilir bataryanın sunduğu rahatlıktan vazgeçmiyor. Nitekim metal kasalı LG G5’in 2800 mAh pili bile çıkarılabiliyor. Üreticinin sağladığı bu kolaylık sayesinde yanınızda yedek pil taşıyarak bir çırpıda %100 pil kapasitesine ulaşabilirsiniz.

LG G5’in etkileyici özellikleri, modüler yapısıyla ve değiştirilebilir nitelikteki batarya tasarımıyla sınırlı kalmıyor. Cihazın AnTuTu testindeki performansı da en az saydığımız diğer nitelikleri kadar etkileyici. S7’nin Kuzey Amerika sürümünde de yer alan Snapdragon 820 mobil işlemciden güç alan G5, PhoneArena‘nın Mobil Dünya Kongresi’nde yaptığı AnTuTu denemesinde 133.000 puanı geçiyor.

Xiaomi Mi 5 – 142084

xiaomi-mi5-teknik-ozellikler-fiyat-cikis-tarihi-2

Çinlilerin gururu olarak nitelendirebileceğimiz Xiaomi, yüksek performanslı cihazlar geliştirip inanılması zor ucuzlukta fiyatla satmasıyla biliniyor. Şirketin bu sene piyasaya sürmeye hazırlandığı Xiaomi Mi 5 isimli amiral gemisi, Snapdrago 820 işlemci içermesine rağmen 300 dolardan başlayan fiyatıyla bizi hayrete düşürdü.

xiaomi-mi-5-antutu-test-sonucu

Cihazın en yüksek donanımlı modeli 415 dolar fiyatla satılıyor fakat 4 GB RAM ve 128 GB dahili hafıza gibi özellikleriyle S7 ve G5 modellerinden geri kalmıyor. Xiaomi Mi 5’in AnTuTu platformunda elde ettiği skor, görenleri hayrete düşürecek kadar yüksek. Bu akıllı telefon iki rakibinden de yüksek test sonucu elde ediyor.

Vivo XPlay 5 – 162610

Snapdragon 820 mobil işlemcili akıllı telefonları karşılaştırdık. LG G5, Samsung Galaxy S7, Xiaomi Mi 5 ve Vivo Xplay 5 modellerine göz atalım.

Vivo, satış miktarı ve karlılık gibi kulvarlarda Xiaomi’nin karşısına çıkacak kadar büyük bir marka değil. Fakat bu şirket her yıl en az bir akıllı telefon modeliyle AnTuTu rekoru kırarak gücünü ispatlıyor. Vivo’nun yeni üst düzey cihazı XPlay 5, 6 GB RAM ile donatılan ilk akıllı telefon olmasıyla tarihe geçiyor.

vivo-xplay-5-antutu-test-sonucu

Snapdragon 820 mobil işlemci, 6 GB LPDDR4 RAM ile süslenince akıllara zarar akıcılıkta çalışıyor. Uygulama geçişlerinde teklemeyen akıllı telefon arıyorsanız, Vivo XPlay 5 aradığınız çözüm olabilir. Nitekim ürünün AnTuTu‘da elde ettiği değer, şimdiye dek sıraladığımız tüm 2016 model cihazlardan fazlasıyla yüksek.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.