Microsoft, dünyanın ilk trilyoner şirketi olabilir

Microsoft, analistlerin tahminlerine göre Linkedln satın alması sonrası dünyanın ilk trilyoner şirketi olabilir.

Dünyanın en değerli şirketlerine baktığımızda şu anda 621 milyar dolar pazar değeriyle Apple ilk sırada yer alırken, bunu 557 milyar dolar ile Alphabet izliyor. Üçüncü sırada ise 491 milyar dolar ile Microsoft bulunuyor.

Michael Markowski’nin yayınladığı yeni analize göre ise, çok yakında bu sıralama değişecek ve Microsoft dünyanın ilk trilyoner şirketi olacak.

microsoft linkeldn

Markowski‘nin bu beklentisindeki ilk sebep şirketin serbest nakit akışı konusunda rakiplerine oranla çok daha iyi konumda olması. Diğer bir sebep ise Linkedln satın alımı sonrası fiyat/kazanç oranının önemli derecede büyümesi.  Son olarak Microsoft’u sosyal yatırım topluluğu alanında kilit oyuncu olarak gören Markowski, yakın gelecekte bu alanda görülecek patlama sonrasında şirketin çok kârlı çıkacağına işaret ediyor.

Tabii ki tüm bunların şimdilik bir analizden ibaret olduğunu ve geleceğin kesin olarak öngörülemediğini belirtmekte fayda var. Bakalım dünyanın ilk trilyoner şirketi kim olacak?

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+ ve Instagram‘da takip edin. Güncel videolarımız için YouTube kanalımıza abone olmayıunutmayın.