Microsoft HoloLens altı ülkede ön siparişe çıkıyor

Sanal gerçeklik ve artırılmış gerçeklik (VR ve AR) kavramlarını bir araya getiren ilgi çekici cihaz Microsoft HoloLens, altı ülkede daha ön siparişe çıkıyor.

Microsoft tarafından geliştirilen ve tanıtıldığı ilk günden beri milyonlarca teknoloji tutkununu sabırsızlandıran HoloLens, altı ülkede daha ön siparişe çıkıyor. Sanal gerçeklik (VR) ve artırılmış gerçeklik (AR) teknolojilerini bir arada kullanmamızı sağlayacak olan Microsoft HoloLens, şimdilik geliştirici kitleriyle karşımızda. Yani ön siparişe sunulan cihazlar, yazılım geliştiricilerin holografik uygulamalar geliştirmesi için satılacak. Microsoft HoloLens’i kullanmak isteyenler de bu ön sipariş sürecine dahil olabilecek, ancak şu bir gerçek ki, bu gözlükle şimdilik yapılabilecek çok fazla şey yok.

Microsoft HoloLens

Microsoft’un merakla beklenen bu yeni teknolojik cihazına kavuşacak yeni ülkeler Avustralya, Birleşik Krallık, Fransa, Almanya, İrlanda ve Yeni Zelanda olarak belirlendi. HoloLens’in şimdilik Türkiye’ye gelip gelmeyeceği maalesef bilinmiyor. Cihazın bahsi geçen ülkelerdeki ön sipariş süreci Kasım ayı itibarıyla başlayacak. Ön siparişler sadece Microsoft Store üzerinden gerçekleştirilecek ve ürün sınırlı sayıda piyasaya sürülecek. Bakalım Microsoft’un bu yeni teknolojisi ilerleyen yıllarda bize ne gibi imkanlar sunacak.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+ ve Instagram‘da takip edin. Güncel videolarımız için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here