Microsoft Surface Phone hakkında yeni bilgiler var

Microsoft Surface Phone ne zaman piyasaya çıkacak? Bu telefon hangi özelliklere sahip olacak? Yeni söylentilere birlikte göz atalım.

Uzun süredir söylentilere konu olan Microsoft Surface Phone, çok büyük ihtimalle gerçek oluyor. NokiaPowerUser tarafından paylaşılan habere göre, resmi olmayan birçok bilgi, Microsoft’un Surface Phone üzerinde çalıştığına dair söylentiler paylaşıyor. 2016 yılında piyasaya çıkması beklenen Surface Phone’un Intel işlemciyle gelebileceği, Windows Continuum özelliğini daha ileri taşıyacağı ve Win32 tabanlı yazılımları çalıştırabileceği iddia ediliyor.

Yeni üst düzey Lumia’lar çok güçlü donanımla gelecek

Bu heyecan verici iddiaların dışında yeni Lumia cihazlar hakkında da söylentiler var. Resmi olmayan bilgilere göre Microsoft, Lumia 950 ve Lumia 950 XL‘den sonra gelecek yeni Lumia cihazlarında Qualcomm Snapdragon 820 yongaseti kullanacak.

qualcomm-snapdragon-820-cihaztv

2016 yılında piyasaya çıkması beklenen yeni üst seviye Lumia cihazlarda karşımıza çıkması beklenen Snapdragon 820 yongasetinde 64-bit Kryo işlemci çekirdekleri, 14nm mikro mimari teknolojisi ve Adreno 530 grafik işlemci olacağı biliniyor. Eğer Microsoft imzalı mobil cihazlara ilgi duyanlardansanız, 2016 yılında gündemi yakından takip etmenizi tavsiye ediyoruz.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.