Microsoft Surface Pro 4 tanıtıldı! Cihazın teknik özellikleri ve fiyatı duyuruldu

Microsoft Surface Pro 4 dev ekranlı tablet bilgisayar resmi olarak duyuruldu

Microsoft, Windows 10 işletim sistemli profesyonel tabletini duyurdu. Apple iPad Pro ile kıyasıya rekabete girişeceği anlaşılan Microsoft Surface Pro 4‘ün şimdiye dek geliştirilen en yüksek performanslı tabletlerden biri olduğu söyleniyor.

Apple MacBook Air‘a kıyasla %50 daha hızlı olduğu söylenen tablet bilgisayar, Intel 6. nesil Skylake Core i5 ve Core i7 işlemcilerden güç alıyor. Cihazın 1 TB‘a kadar dahili depolama alanı sunduğu ve maksimum 16 GB RAM desteklediği söyleniyor. Bütün bu özelliklerin üzerine 9 saate kadar kullanım süresi sunan tabletin yalnızca 8,4 mm kalınlıkta olmasına şaşırmamak elde değil.

Surface Pro 4’ün 12,3 inç büyüklükteki kapasitif dokunmatik ekranı, 2160 x 1440 çözünürlüğe sahip. Gelişmiş ekran, 0,4 mm kalınlıkta Gorilla Glass 4 dayanıklı camla korunuyor. 1024 kademeli basınç hassasiyetli ve silgili dijital kalem,12,3 inç kapasitif dokunmatik ekranla profesyonel kalitede grafik işi yapılmasını kolaylaştırıyor.

microsoft-surface-pro-4-800-1

Microsoft Surface Pro 4’ün Type Cover 6 çıkarılabilir klavyesi, önceki Surface Pro nesillerinde görülmeyen parmak izi sensörüyle donatılıyor. Dokunmatik yüzeyi genişleyen klavyenin tuş aralığı da artırılıyor. Eski nesil Surface modellerinde görülen çiklet tarzı tuşların yerini laptop sınıfı tuş anahtarlarının aldığını da belirtelim.

Şimdiden ön siparişe açılan Microsoft Surface Pro 4, 26 Ekim’den itibaren 899 $’dan başlayan fiyatlarla ABD’de satışa sunulacak.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.