MWC 2016’da tanıtılan bu akıllı telefon Yandex’te rekor kırdı

Yandex, Mobile World Congress (MWC 2016) etkinliğinde tanıtılan yeni nesil akıllı telefon modellerinin internetteki popülerliğini gösteren listeyi paylaştı

Teknoloji dünyasının gözü kulağı 22-25 Şubat tarihleri arasında Barcelona’da Mobile World Congress (MWC) 2016’daydı. Yandex, akıllı telefon pazarının yeni aktörlerinin tanıtıldığı organizasyon süresince ülkemizde internetten en çok arananları listeledi. Sony’nin en yeni modellerinden Xperia X, MWC 2016’da tanıtılan cihazlar arasında en çok aranan olurken, LG G5 ikinci, Samsung Galaxy S7 ise üçüncü sırada yer aldı.

sony-xperia-x-performance

Yandex, MWC 2016 süresince Türkiye’deki kullanıcılarının arama motoru üzerinden yaptıkları sorguları analiz ederek, MWC 2016’da tanıtılan akıllı telefonlar arasından en çok arananları derledi. Yandex’in analizine göre ülkemizdeki teknoloji tutkunları en çok Sony Xperia X’i aradı. Sony’nin yeni Android cep telefonu, sırasıyla LG G5 ve Samsung Galaxy S7’yi geride bırakmayı başardı.

Termal Kameralı Akıllı Telefona Büyük İlgi

Çinli Android cep telefonu devi Xiaomi’nin Mi5 modeli, sıralamada dördüncü sıraya yerleşirken, Samsung’un listedeki bir diğer cihazı Samsung Galaxy S7 Edge, beşinci sırada yer aldı. Araştırmanın sürpriz ismi Amerikan iş makinesi üreticisi CAT’in sağlamlığı ve termal kamerasıyla öne çıkan akıllı telefonu S60 oldu. Cat S60, 22-25 Şubat tarihleri arasında Yandex arama motorunda yapılan sorgulara göre en çok aranan altıncı telefon olmayı başardı.

caterpillar cat s60 rugged android (7)

Listedeki bir diğer Sony olan Xperia X Performance, en çok aranan mobil cihazlar arasında yedinci olurken HP Elite X3 sekizinci, Microsoft Lumia 650 dokuzuncu ve Sony Xperia XA onuncu oldu.

MWC 2016’nın En Çok Aranan Akıllı Telefonları

1. Sony Xperia X

2. LG G5

3. Samsung Galaxy S7

4. Xiaomi Mi5

5. Samsung Galaxy S7 Edge

6. CAT S60

7. Sony Xperia Performance

8. HP Elite X3

9. Microsoft Lumia 650

10. Sony Xperia XA

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.