Oppo R9 Plus ve R9 internette listelendi

Oppo R9 Plus ve R9 Android akıllı telefonların tasarımı ve teknik özellikleri TENAA'da görüldü.

Dev ekranlı OPPO R9 Plus ve kardeşi R9 TENAA’da boy gösterdi

Çin’in popüler akıllı telefon markalarından OPPO, 2016 yılı için geliştirdiği yeni cihazları tanıtmaya hazırlanıyor. Geliştiricinin bu sene piyasaya süreceği üst düzey ürünlerin resmi tanıtım tarihleri henüz belli değil. Fakat Çin’in cep telefonu sertifika kurulu TENAA’da paylaşılan bilgiler sayesinde, bu cihazların özellikleri ve tasarımları hakkında fikir sahibi olma fırsatı bulduk. OPPO R9 Plus ve R9, teknik özellik itibarıyla üst düzey Android ekosistemine ait. İkilinin tasarımıysa iPhone 6s ve 6s Plus modellerini andırıyor.

OPPO R9 Plus’ın boyutları, 163 x 80,8 x 7,4 mm ve ağırlığı 185 gram. Ürünün 6 inç büyüklükteki AMOLED kapasitif dokunmatik ekranı Full HD görüntü kalitesi sunuyor. OPPO R9, 5,5 inç OLED Full HD ekran ile donatılıyor. Bu cihaz Plus’dan daha ince. Cihazın kasası 151,8 x 74,3 x 6,5 mm ebatlara sahip ve ürünün toplam ağırlığı yaklaşık 145 gram.

oppo-r9-plus-ve-r9-teknik-ozellikler-tenaa

İki ürünün detaylı teknik özellik listesi henüz gizliliğini koruyor. TENAA’da listelenen özelliklere bakılırsa iki akıllı telefon da Android 5.1 Lollipop işletim sistemiyle çalışacak. Modellerin ikisi de 4 GB RAM ve 1,95 GHz mobil işlemci içerecek. Ürünlerin 32 GB dahili hafızaya sahip olduğu ve depolama kapasitesinin microSD kartla genişletileceği söyleniyor.

Yeni nesil Oppo akıllı telefonlarda kullanılan işlemci ve kamera teknolojileri henüz açıklanmadı. Bu detayların yıl içinde sosyal medya aracılığıyla ilan edileceğini tahmin ediyoruz.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.