Netis PL7600 elektrik tesisatınızı internet ağına dönüştürüyor

Netis PL7600 powerline adaptör kiti, elektrik hattını kullanarak priz olan her yere, 600Mbps’ye varan internet taşıyor

Netis’in Türkiye distribütörü DataStar, elektrik tesisatından internet bağlantısı iletmeyi sağlayan yeni powerline adaptör kitini satışa sunacağını duyurdu. Netis PL7600, 300 metreye kadar mesafede, 600Mbps’ye varan hıza ulaşabiliyor.

Kurulumu ve kullanımı çok basit olan ürün, prize takılarak çalıştırılıyor. İki adaptör halinde satışa sunulan kitteki bir adaptör mevcut modeme bağlanarak elektrik prizine takılıyor. Daha sonra internet evin ya da ofisin hangi bölümüne götürülmek isteniyorsa oradaki bir prize de ikinci adaptör takılıyor. Böylece o oda ya da bölüme de internet zahmetsizce götürülmüş oluyor. Hiçbir kablo çekmeye gerek kalmadan, ayrı bir yatırım yapmadan elektrik prizi olan her yere internet taşınmış olunuyor. Taşınan noktada internete kablolu bağlanılabiliyor.

netis-PL7600-kit-powerline-adaptor-2

Evde ya da ofiste 300 metre hat uzunluğundaki her noktada kullanılabilen ürün, hangi bölümde internete bağlanmak isteniyorsa ikinci adaptör oradaki bir prize takılarak kullanılabiliyor . Kablosuz ağ sinyallerinin ev içinde devamlı olmasını istemeyen aileler, powerline adaptörleri mevcut modemle bir kere eşleştirerek Wi-Fi’ı kapatabilirler. Elektrik kablosuyla internet aktarmak için gereken eşleştirme işlemi, adaptör üzerindeki tuşa basarak, birkaç saniye içinde yapılabiliyor.

Güvenli bir internet bağlantısı sağlayan Netis PL7600, 128 bit AES şifreleme yapıyor. Yüksek bağlantı hızı sayesinde HD video, online oyun gibi her tür uygulama sorunsuz çalıştırılabiliy or. Prize takılı haldeyken bile bir süre hiçbir veri aktarımı olmadığında otomatik olarak Güç Tasarruf Modu’na geçen ürün bu sayede elektrik tüketimini de azaltıyor.

Elektrik tesisatından internet rahatlığı sunan Netis PL7600 adaptör kiti, Kasım ayından itibaren 49 USD + KDV fiyatla satışa sunulacak.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.